راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

فروش دستگاه کارت‌خوان در سال ۲۰۱۶ در دنیا چه وضعیتی داشته است؟ / جدول مقایسه

در آخرین رتبه‌بندی برندهای تولیدکننده دستگاه کارت‌خوان که توسط نیلسون ریپورت مبتنی بر فروش سال ۲۰۱۶ انجام گرفته است، همچنان ۴ برند برتر که به ترتیب اینجنیکو، وریفون، نیولند و پکس در جایگاه اول تا چهارم هستند جایگاه خود نسبت به سال ۲۰۱۵ را حفظ کرده‌اند. ۴ شرکت مطرح بعدی در این فهرست، به ترتیب SZZT جایگاه پنجم، NEXGO جایگاه ششم، Centerm جایگاه هفتم و BBPOS جایگاه هشتم را در جهان دارند.

در تازه‌ترین شماره نشریه تخصصی و بین‌المللی نیلسون ریپورت (Nilson Report) که در ماه جولای ۲۰۱۷ با عنوان شماره ۱۱۱۴ نیلسون ریپورت منتشر شده، آخرین رتبه‌بندی برندهای پرفروش دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در جهان و مناطق مختلف با تکیه بر آمار فروش ۲۰۱۶ ارائه شده است. در ادامه با توجه به اطلاعات منتشر شده در این شماره از نشریه نیلسون ریپورت به بررسی جایگاه برندهای پرفروش دستگاه کارت‌خوان در دنیا در سال ۲۰۱۶ می‌پردازیم.

گزارش راه پرداخت از رتبه‌بندی فروش شرکت‌های تولیدکننده دستگاه کارت‌خوان در سال ۲۰۱۵ را نیز می‌توانید در مطلب «آمارهایی از جایگاه برندهای پرفروش دستگاه‌ کارت‌خوان در دنیا» ببینید.

همچنین در صورت تمایل می‌توانید نماینده ایرانی پرفروش‌ترین برندهای دستگاه در جهان را در مطلب «نمایندگان ایرانی ۲۰ برند دستگاه کارت‌خوان پرفروش جهان» در راه پرداخت ببینید.

8 برند پرفروش دستگاه کارت‌خوان در جهان در سال 2016
۸ برند پرفروش دستگاه کارت‌خوان در جهان در سال ۲۰۱۶

 

برندهای پرفروش دستگاه کارت‌خوان در دنیا

طبق گزارش نیلسون ریپورت در سال ۲۰۱۶ بیش از ۵۴ میلیون دستگاه کارت‌خوان در کل دنیا به فروش رفته است که شرکت Ingenico فرانسه با تعداد ۱۰ میلیون و ۵۱۳ هزار دستگاه پایانه فروش در جایگاه اول قرار دارد و با اختلاف عنوان پرفروش‌ترین تولیدکننده پایانه فروش را به خود اختصاص داده است. اینجنیکو در سال ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نیز در این جایگاه قرار داشت.

بعد از اینجنیکو شرکت Verifone آمریکا با تعداد ۶ میلیون و ۸۵ هزار دستگاه پایانه فروش مانند سال ۲۰۱۵ جایگاه دوم را کسب کرده است و شرکت Fujian Newland چین با تعداد ۵ میلیون و ۸۴۱ هزار دستگاه در جایگاه سوم و شرکت Pax Technology چین با تعداد ۴ میلیون و ۶۲۶ هزار دستگاه پایانه فروش در جایگاه چهارم قرار دارد. تا این قسمت جدول رتبه‌بندی شرکت‌ها نسبت به سال ۲۰۱۵ تغییری نکرده است و این ۴ برند جایگاه خود را حفظ کرده‌اند.

برندهای پرفروش دستگاه کارت‌خوان در دنیا
برندهای پرفروش دستگاه کارت‌خوان در دنیا

از طرف دیگر، شرکت SZZT Electronics چین باوجود رشد ۴۹ درصدی فروش خود در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ۲۰۱۵، با تعداد ۳ میلیون و ۹۳۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه پایانه فروش در جایگاه پنجم این فهرست قرار گرفته است و نسبت به جایگاه خود در این فهرست در سال ۲۰۱۵، یک رتبه پیشرفت داشته است.

ششمین جایگاه فهرست با ۳ میلیون و ۴۴۵ هزار و ۲۱۳ دستگاه در اختیار شرکت Nexo چین است و شرکت Centerm چین با تعداد ۲ میلیون و ۸۰۸ هزار و ۷۱۹ دستگاه پایانه فروش در جایگاه هفتم و شرکت BBPOS هنگ‌کنگ با تعداد ۲ میلیون و ۷۳۷ هزار و ۹۲۵ دستگاه در جایگاه هشتم قرار دارد؛ این شرکت با کاهش ۷ درصدی فروش دستگاه پایانه فروش نسبت به سال ۲۰۱۵، از جایگاه پنجم به جایگاه هشتم نزول کرده است.

به ترتیب شرکت Dspread Technology چین با تعداد یک میلیون و ۸۷۰ هزار دستگاه پایانه فروش در جایگاه نهم، شرکت Castles Technology تایوان با تعداد یک میلیون و ۵۰۵ هزار و ۶۰۰ دستگاه در جایگاه دهم، شرکت Bitel کره جنوبی با تعداد یک میلیون و ۴۰۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه در جایگاه یازدهم، شرکت New POS Technology چین با تعداد یک میلیون و ۱۶۴ هزار و ۱۷۵ دستگاه پایانه فروش در جایگاه دوازدهم قرار دارند. دراین‌بین دو شرکت Castles و Bitel جایگاه خود را نسبت به سال ۲۰۱۵ حفظ کرده‌اند.

در جایگاه سیزدهم این فهرست، شرکت Hangzhou Sunyard چین با تعداد ۹۸۴ هزار و ۸۳۹ دستگاه پایانه فروش قرار دارد و شرکت Spire Payments انگلیسی-اسپانیایی با تعداد ۸۴۷ هزار و ۹۲۵ دستگاه در جایگاه چهاردهم، شرکت First Data آمریکا با تعداد ۶۷۳ هزار و ۲۰ دستگاه در جایگاه پانزدهم، شرکت Shenzhen Justtide چین با تعداد ۶۷۲ هزار در جایگاه شانزدهم، شرکت CyberNet کره جنوبی با تعداد ۵۸۵ هزار و ۳۰۰ دستگاه در جایگاه هفدهم، شرکت Spectra Tech هنگ‌کنگ با تعداد ۴۵۶ هزار و ۶۰۰ دستگاه پایانه فروش در جایگاه هجدهم، شرکت Vanstone چین با تعداد ۴۰۹ هزار و ۳۹۹ دستگاه در جایگاه نوزدهم و شرکت Datecs Bulgaria با تعداد ۳۷۲ هزار و ۹۰۹ دستگاه پایانه فروش در جایگاه بیستم این فهرست قرار دارند.

در این فهرست شرکت Telepower Communication چین برندی جدید در سال ۲۰۱۶ است که در اولین سال حضور خود در بازار با تعداد ۱۳۹ هزار و ۹۸ دستگاه پایانه فروش در جایگاه سی‌ویکم این فهرست قرار دارد.

 

پرفروش‌ترین برندهای تولیدکننده دستگاه کارت‌خوان موبایلی در دنیا

در این قسمت به بررسی جایگاه برندهایی می‌پردازیم که بیشترین فروش دستگاه کارت‌خوان موبایلی (mPOS) را در سال ۲۰۱۶ در سراسر دنیا داشته‌اند که این آمار بر اساس دو نوع دستگاه کارت‌خوان موبایلی Chip & PIN و دستگاه کارت‌خوان موبایلی Chip & Signature سنجیده شده است.

در بخش دستگاه‌های کارت‌خوان موبایلی Chip&PIN، شرکت Newland چین با تعداد ۲ میلیون و ۷۹۳ هزار و ۸۱۰ دستگاه کارت‌خوان موبایلی در صدر جدول قرار دارد و جایگاه دوم با تعداد یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۹۰ دستگاه کارت‌خوان موبایلی Chip&PIN متعلق به شرکت Nexo است و شرکت Pax Technology با تعداد یک میلیون و ۳۶ هزار و ۸۸۳ دستگاه کارت‌خوان موبایلی در جایگاه سوم این فهرست قرار دارد.

همچنین به ترتیب شرکت Centerm با تعداد یک میلیون و دو هزار و ۹۳۱ کارت‌خوان موبایلی در جایگاه چهارم، شرکت Sunyard با تعداد ۴۰۹ هزار و ۹۱۳ دستگاه در جایگاه پنجم، شرکت Dspread با تعداد ۳۱۰ هزار دستگاه در جایگاه ششم، شرکت YouTransactor با تعداد ۲۳۹ هزار دستگاه در جایگاه هفتم، شرکت Datecs با تعداد ۲۲۹ هزار و ۹۳۸ دستگاه کارت‌خوان موبایلی Chip&PIN در جایگاه هشتم، شرکت BBPOS با تعداد ۱۹۹ هزار و ۵۷۵ دستگاه کارت‌خوان موبایلی در جایگاه نهم و شرکت Spire Payments با تعداد ۱۴۶ هزار و ۲۵ دستگاه در جایگاه دهم قرار دارد.

پرفروش‌ترین برندهای تولیدکننده دستگاه کارت‌خوان موبایلی در دنیا
پرفروش‌ترین برندهای تولیدکننده دستگاه کارت‌خوان موبایلی در دنیا

در ادامه نگاهی به شرکت‌هایی که بیشترین فروش دستگاه کارت‌خوان موبایلی Chip & Signature را داشته‌اند، خواهیم داشت.

در بخش فروش دستگاه کارت‌خوان موبایلی Chip & Signature شرکت BBPOS با فروش ۲ میلیون و ۵۳۸ هزار و ۳۵۰ دستگاه کارت‌خوان موبایلی Chip & Signature در جایگاه اول این فهرست قرار دارد و شرکت Dspread با تعداد یک میلیون و ۵۶۰ هزار دستگاه در جایگاه دوم، شرکت Centerm با تعداد ۵۷۳ هزار و ۶۵۴ دستگاه در جایگاه سوم قرار دارند.

سپس به ترتیب شرکت Datecs با فروش ۱۴۲ هزار و ۹۷۱ دستگاه کارت‌خوان موبایلی Chip & Signature در جایگاه چهارم، شرکت InfoCrypt با تعداد ۱۲۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه در جایگاه پنجم، شرکت Justtide با تعداد ۵۰ هزار دستگاه در جایگاه ششم، شرکت CyberNet با تعداد ۳۷ هزار و ۵۰۰ دستگاه در جایگاه هفتم، شرکت LinkFlex با تعداد ۱۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه در جایگاه هشتم، شرکت Feitian Tech. با تعداد ۱۰ هزار دستگاه در جایگاه نهم و شرکت Vanstone با تعداد ۵ هزار و ۲۵۹ دستگاه در جایگاه دهم این فهرست قرار دارند.

 

هر برند دستگاه کارت‌خوان در کدام منطقه بیشترین فروش را داشته؟

نیلسون ریپورت علاوه بر رتبه‌بندی برندهای تولیدکننده دستگاه کارت‌خوان ازلحاظ فروش، در گزارش منتشر شده در جولای ۲۰۱۷ در شماره ۱۱۱۴، جایگاه برندهای مطرح تولیدکننده پایانه فروش را به تفکیک مناطق جغرافیایی در سال ۲۰۱۶ نیز منتشر کرده است که در ادامه نگاهی به آن‌ها نیز خواهیم داشت.

 

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آسیا و اقیانوسیه در سال ۲۰۱۶

فروش دستگاه‌های پایانه فروش در آسیا و اقیانوسیه در سال ۲۰۱۶ با رشد ۲۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ همراه بوده است و با فروش تعداد ۳۱ میلیون و ۷۳۶ هزار و ۹۹۵ دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در این منطقه در سال ۲۰۱۶، بزرگ‌ترین بازار بالقوه برای تولیدکننده‌های دستگاه کارت‌خوان است.

شرکت Fujian Newland چین با تعداد ۵ میلیون و ۳۸۰ هزار و ۴۹۳ دستگاه پایانه فروش همانند سال ۲۰۱۵ در صدر جدول منطقه آسیا و اقیانوسیه قرار دارد. در جایگاه دوم این فهرست نیز شرکت Ingenico با تعداد ۵ میلیون و ۷۹ هزار و ۱۰۰ دستگاه قرار دارد و شرکت Nexgo نیز با تعداد ۳ میلیون و ۳۰۱ هزار و ۹۹۷ دستگاه در جایگاه سوم قرار دارد.

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آسیا و اقیانوسیه
پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آسیا و اقیانوسیه

سپس به ترتیب شرکت SZZT Electronics با تعداد ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار دستگاه پایانه فروش در جایگاه چهارم، شرکت Centerm با تعداد ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۷۱۰ دستگاه در جایگاه پنجم، شرکت Pax Technology با تعداد ۲ میلیون و ۵۳۲ هزار و ۸۷۷ دستگاه در جایگاه ششم، شرکت BBPOS با تعداد ۲ میلیون و ۴۲ هزار و ۲۴۱ دستگاه در جایگاه هفتم، شرکت Dspread Tech. با تعداد یک میلیون و ۸۱۰ هزار دستگاه در جایگاه هشتم، شرکت Verifone با تعداد یک میلیون و ۲۱۳ هزار دستگاه در جایگاه نهم و شرکت New POS Tech. با تعداد ۸۲۰ هزار و ۹۵۶ دستگاه پایانه فروش در جایگاه دهم این فهرست قرار دارد.

 

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در اروپا در سال ۲۰۱۶

بر طبق این آمار در سال ۲۰۱۶ تعداد ۶ میلیون و ۳۲۴ هزار و ۴۲۸ دستگاه کارت‌خوان موبایلی در اروپا به فروش رفته است که این نشان از رشد ۱۶ درصدی این آمار نسبت به سال ۲۰۱۵ دارد. ازلحاظ بازار جهانی، اروپا دومین بازار بالقوه برای فروش دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی را دارد.

شرکت Ingenico با تعداد ۲ میلیون و ۷۵۲ هزار دستگاه کارت‌خوان موبایلی در رأس جدول اروپا قرار دارد و در جایگاه دوم این فهرست، شرکت Verifone با تعداد یک میلیون و ۳۲۶ هزار دستگاه قرار دارد و شرکت Spire Payments با تعداد ۵۴۸ هزار و ۸۰۰ دستگاه در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد.

هر سه برند Ingenico، Verifone و Spire Payments نسبت به سال ۲۰۱۵ جایگاهشان را حفظ کردند.

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در اروپا
پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در اروپا

سپس به ترتیب شرکت Pax Technology با تعداد ۲۷۹ هزار و ۷۴۵ دستگاه در جایگاه چهارم، شرکت Fujian Newland با تعداد ۲۱۷ هزار و ۸۶۹ دستگاه در جایگاه پنجم، شرکت Worldline با تعداد ۲۰۴ هزار و ۵۴۵ دستگاه در جایگاه ششم، شرکت Yarus با تعداد ۱۶۹ هزار در جایگاه هفتم، شرکت YouTransactor با تعداد ۱۶۸ هزار دستگاه پایانه فروشگاهی در جایگاه هشتم، شرکت Datecs با تعداد ۱۲۳ هزار و ۸۷۱ دستگاه در جایگاه نهم و شرکت Castles Tech. با تعداد ۹۶ هزار دستگاه در جایگاه دهم این فهرست قرار دارد.

و پنج جایگاه بعدی به ترتیب متعلق به این شرکت‌ها است: شرکت Bitel با تعداد ۸۶ هزار و ۲۰۰ دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در جایگاه یازدهم، شرکت CyberNet با تعداد ۶۰ هزار و ۷۰۰ دستگاه در جایگاه دوازدهم، شرکت SZZT Electronics با تعداد ۵۰ هزار دستگاه در جایگاه سیزدهم، شرکت Centerm با تعداد ۳۴ هزار و ۹۷۴ دستگاه در جایگاه چهاردهم و شرکت Hangzhou Sunyard با تعداد ۲۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه در جایگاه پانزدهم قرار دارد.

 

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آمریکا در سال ۲۰۱۶

فروش دستگاه‌های پایانه فروش در آمریکا در سال ۲۰۱۶، ۵ میلیون و ۸ هزار و ۸۹۹ دستگاه بوده است که نسبت به سال ۲۰۱۵ این فروش ۷ درصد رشد داشته است.

پرچم‌دار فروش دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در آمریکا Verifone آمریکا با یک میلیون و ۷۶۶ هزار است. جایگاه دوم نیز با یک میلیون و ۱۰ هزار و ۸۰۰ دستگاه در دست شرکت Ingenico فرانسه است و جایگاه سوم نیز متعلق به شرکت First Data با تعداد ۶۷۳ هزار و ۲۰ دستگاه است.

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آمریکا
پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آمریکا

سپس به ترتیب شرکت BBPOS با تعداد ۵۹۴ هزار و ۳۵۲ دستگاه در جایگاه چهارم، شرکت Enquinox Pymts. با تعداد ۲۳۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه در جایگاه پنجم، شرکت Pax Technology با تعداد ۱۷۰ هزار و ۹۳۸ دستگاه در جایگاه ششم، شرکت UIC با تعداد ۱۶۵ هزار و ۷۰ دستگاه در جایگاه هفتم، شرکت USA Technologies با تعداد ۱۱۴ هزار دستگاه کارت‌خوان در جایگاه هشتم، شرکت SZZT Electronics با تعداد ۱۰۰ هزار دستگاه در جایگاه نهم و شرکت Castles Tech. با تعداد ۸۵ هزار دستگاه در جایگاه دهم این فهرست قرار دارد.

 

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آمریکای لاتین در سال ۲۰۱۶

تعداد فروش دستگاه‌های کارت‌خوان فروشگاهی در آمریکای لاتین با افزایش ۱۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵، به ۵ میلیون و ۳۹۲ هزار و ۶۰ دستگاه رسیده است.

در آمریکای لاتین شرکت Ingenico با تعداد یک میلیون و ۲۷۸ هزار دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در جایگاه اول فهرست آمریکای لاتین قرار دارد و شرکت Verifone نیز با تعداد یک میلیون و ۲۴۷ هزار دستگاه در جایگاه دوم قرار دارد.

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آمریکای لاتین
پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در آمریکای لاتین

سپس به ترتیب شرکت Pax Technology با تعداد یک میلیون و ۱۳۰ هزار و ۱۰۹ دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در جایگاه سوم، شرکت SZZT Electronics با تعداد ۴۰۰ هزار و ۵۰۰ دستگاه در جایگاه چهارم و شرکت Castles Tech. با تعداد ۴۰۰ هزار دستگاه در جایگاه پنجم این فهرست قرار دارد.

۵ شرکت برتر در این منطقه در سال ۲۰۱۶، در سال ۲۰۱۵ نیز در همین جایگاه قرار داشته‌اند.

 

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در خاورمیانه-آفریقا در سال ۲۰۱۶

با فروش ۵ میلیون و ۴۶۸ هزار و ۸۱۹ دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در منطقه خاورمیانه و آفریقا در سال ۲۰۱۶، مقدار فروش این دستگاه نسبت به سال ۲۰۱۵، ۳۵ درصد رشد داشته است.

در این منطقه، شرکت Bitel با تعداد ۷۹۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در جایگاه اول فهرست قرار دارد و شرکت SZZT Electronics با رشد ۷۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۵ و با تعداد ۶۲۰ هزار دستگاه در جایگاه دوم قرار دارد.

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در خاورمیانه-آفریقا
پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در خاورمیانه-آفریقا

سپس به ترتیب شرکت Castles Tech. با تعداد ۶۰۰ هزار دستگاه در جایگاه سوم، شرکت Pax Technology با تعداد ۵۱۲ هزار و ۳۴۹ دستگاه در جایگاه چهارم و شرکت Verifone با تعداد ۴۸۸ هزار دستگاه در جایگاه پنجم این فهرست قرار دارد.

 

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در کانادا در سال ۲۰۱۶

با فروش ۳۱۰ هزار و ۸۸۷ دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در منطقه کانادا در سال ۲۰۱۶، مقدار فروش این دستگاه نسبت به سال ۲۰۱۵ با ۱۴ درصد رشد همراه بوده است.

شرکت Ingenico با تعداد ۱۵۷ هزار دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در صدر جدول کانادا قرار دارد و شرکت SZZT Electronics با تعداد ۶۶ هزار دستگاه در جایگاه دوم این فهرست قرار دارد.

پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در کانادا
پرفروش‌ترین برندهای دستگاه کارت‌خوان در کانادا

سپس به ترتیب شرکت Verifone با تعداد ۴۵ هزار دستگاه در جایگاه سوم، شرکت Bluebird با تعداد ۱۰ هزار و ۱۳۲ دستگاه در جایگاه چهارم و شرکت Castles Tech. با تعداد ۹ هزار و ۶۰۰ دستگاه کارت‌خوان فروشگاهی در جایگاه پنجم قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.