راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

معرفی موزه بانک سپه قدیمی‌ترین بانک ایران

موزه سکه بانک سپه، یکی از غنی‌ترین و ارزشمندترین موزه‌های سکه در سطح خاورمیانه است که در سال ۱۳۴۲ به‌منظور حفظ میراث فرهنگی کشور توسط تیمسار آق اولی مدیرعامل وقت بانک سپه تأسیس شد و با همکاری ملک‌زاده بیانی، کارشناس سکه، با مطالعات دقیق علمی طی سنوات تنظیم و گردآوری شد.

مجموعه نفیس این موزه ادوار مختلف تاریخ ایران از قدیم‌ترین ایام (از زمان لیدی‌ها) تا به امروز را دربر می‌گیرد. وجود مسکوکات خود گویای واقعیت‌های بی‌شماری از زمان‌ها گذشته است که نه‌تنها وقایع اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و همچنین خط، ظرافت هنری،‌ نمایش طرح لباس، تزیینات سلاطین و مراسم مذهبی را به نمایش می‌گذارد بلکه خود به بیان آن نیز می‌پردازد.

مجموعه موزه سکه بانک سپه، به لحاظ در برگیری سکه‌های نادر و شاخص در زمره جامع‌ترین موزه‌هاست و توانسته در خدمت به پژوهشگران و محققین و دانشجویان، گام‌های بلندی بردارد و سالانه میزبان بسیاری از گروه‌های دانش‌آموزی، جهانگردان خارجی و خانواده‌های علاقه‌مند به تاریخ و تمدن کهن ایران اسلامی باشد.

این موزه در نشانی تهران، میدان امام خمینی، جنب ساختمان ادارات مرکزی بانک سپه واقع شده است؛ در صورت تمایل به بازدید از این موزه، می‌توانید جهت آگاهی از ساعات کاری موزه بانک سپه با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۷۴۸۰۶ تماس بگیرید. همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر درباره این موزه می‌توانید به صفحه معرفی «موزه بانک سپه» به وب‌سایت بانک سپه مراجعه کنید.

در صورتی که به بازدید از موزه‌های دیگر بانک‌های ایرانی علاقه‌مند هستید، توصیه می‌کنیم گزارش «کدام بانک‌ها موزه دارند؟ / به همراه اطلاعات تماس، نشانی و تاریخچه» را در راه پرداخت ببینید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.