ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency) خبر

ترامپ خریدوفروش ارز پترو را برای شهروندان ایالات متحده ممنوع کرد

خریدوفروش ارز پترو

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، طی دستورالعملی، شهروندان ایالات متحده را از خریدوفروش ارز رمزنگاری‌شده پترو دولت ونزوئلا منع کرده است.

این دستور رئیس جمهور آمریکا، درواقع نخستین اقدام این کشور در رابطه با موضوع ارزهای رمزنگاری‌شده به حساب می‌آید. کاخ سفید هم در این رابطه اعلام کرده است که دستور دونالد ترامپ، بدون هیچ قید و شرطی تمام فعالیت‌های مربوط به ارز رمزنگاری‌شده دولتی کشور ونزوئلا را در ایالات متحده ممنوع کرده است.

پترو، ارز رمزنگاری‌شده دولتی کشور ونزوئلا است که با پشتوانه نفت این کشور به فروش می‌رسد و درواقع صدور این ارزها، راه‌حلی بود که رئیس جمهور ونزوئلا برای دور زدن تحریم‌های آمریکا به کار گرفته بود و در راه‌اندازی این ارز که در یک مزایده خصوصی انجام شده بود، این کشور توانست ۷۳۵ میلیون دلار جذب سرمایه انجام دهد. (+)

در این دستورالعمل به صراحت اعلام شده است که تمامی تراکنش‌های تامین مالی و دیگر تراکنش‌هایی که به دست شهروندان ایالات متحده و یا در داخل خاک این ایالت و توسط هر ارز، کوین و یا توکن دیجیتالی که مربوط به دولت ونزوئلا شود، ممنوع خواهد بود.

منبع: CNN

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید