راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

قانون ارزهای رمزنگاری‌شده در بلاروس تصویب شد

کشور بلاروس به منظور ترغیب سرمایه‌گذاران و تقویت بخش خصوصی و اقتصاد کشورش، نقل و انتقال پول به ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین را قانونی و مجاز اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، از آنجا که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین این روزها  بسیار داغ و پر تب‌وتاب شده است و بسیاری از سرمایه‌داران در جهان به سرمایه‌گذاری و مبادلات پول به این ارز جدید رو آورده‌اند، کشور بلاروس تصمیم گرفته است که نقل و انتقالات پول با استفاده از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده را قانونی و مجاز اعلام کند تا بدین وسیله بتواند به اقتصاد کشور خود کمک بسزایی کند.

الکساندر لوکانشنکو، ریاست جمهوری کشور بلاروس در دیداری مطبوعاتی اعلام کرد که قانون استفاده و مبادله با ارزهای مشابه بیت‌کوین را به منظور تقویت بخش خصوصی و به طور کلی ارتقای سطح اقتصادی کشورش رسما به امضا رسانده است.

این در حالی است که کشورها و دولت‌های بسیاری از جمله دولت‌های اروپایی همواره مردم و سرمایه‌گذاران را از مبادله، نقل و انتقالات پول با استفاده از ارزهای دیجیتالی همچون بیت‌کوین منع کرده‌اند و به سرمایه‌گذاری در این ارز جدید که در اصل واقعیت فیزیکی ندارد، هشدار داده‌اند چرا که آنها بر این باورند ارزش بیت‌کوین و ارزهای مشابه حبابی شکل و غیرواقعی است و به زودی این حباب ترکیده خواهد شد.

در اینجا باید گفت که حباب بیت‌کوین پس از آنکه هر روز در حال بزرگتر شدن بود، در ۲۴ ساعت گذشته افزایش آن متوقف شد و ارزش آن حدود یک چهارم کاهش یافت و به زیر ۱۳ هزار دلار تنزل کرد.

بیت‌کوین یک ارز دیجیتالی رمزنگاری شده است که باید توسط سیستم‌های رایانه و با استفاده از الگوریتم‌های پیشرفته‌ای استخراج یا ماینینگ شود. در ابتدای ماه جاری میلادی بهای بیت‌کوین حتی به مرز ۱۹ هزار دلار هم رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.