راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

با نخستین میلیاردهای بیت‌کوین آشنا شوید

به گزارش The Daily Telegraph، دوقلوهای وینکلوفس به نام‌های کامرون و تایلر که ادعا می‌کنند مارک زاکربرگ ایده فیس‌بوک را از آن‌ها دزدیده است، نخستین میلیاردهای بیت‌کوین در دنیا هستند.

این دوبرادر دوقلو در سال ۲۰۰۹ از زاکربرگ به‌خاطر اینکه ایده فیس‌بوک را از آن‌ها دزدید، شکایت کردند و به این ترتیب توانستند ۶۵ میلیون دلار دریافت کنند که بخشی از این مبلغ یعنی ۱۴ میلیون دلار آن را در سال ۲۰۱۳ روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کردند.

با این سرمایه‌گذاری، به نظر می‌رسد که این دو برادر توانستند یک درصد از تمام بیت‌کوین‌هایی که در آن زمان در گردش بود را خریداری کنند.

سال ۲۰۱۲ و درجزیره ایبیزا در اسپانیا بود که برادران وینکلوفس اطلاعاتی درباره بیت‌کوین به‌دست آوردند و در سال ۲۰۱۵ هم یک بازار ارزهای دیجیتالی به نام گمینی (Gemini) را راه‌اندازی کردند که به سرمایه‌گذاران این امکان را می‌داد تا بتوانند بیت‌کوین خریدوفروش و ذخیره کنند.

تایلر هدفش از این کار را ایجاد مکانی مشابه نزدک یا NYSE اما برای ارز دیجیتال بیان کرد و گفت: «ما چیزی را می‌خواستیم که هم وال استریتی‌ها و هم مِین استریت‌ها (سرمایه‌گذاران شخصی و کسب‌وکارهای کوچک) با آن احساس راحتی کنند.»

از زمان سرمایه‌گذاری این دو برادر روی بیت‌کوین، این ارز دیجیتالی ۱۰ هزار درصد افزایش پیدا کرده و این دو برادر دوقلوی ۳۶ ساله را تبدیل به میلیاردهای این حوزه کرده است.

منبع: Insider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.