موبایل

همه چیز درباره اپلیکیشن ۷۲۴

۷۲۴، اپلیکیشن شرکت پرداخت الکترونیک سامان است. این اپلیکیشن قابل‌نصب روی سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS است. برای دانلود این اپلیکیشن می‌توانید از طریق کافه بازار، نصاب و سیب آپ اقدام کنید.

ببینید: چگونگی مشاهده امتیاز در اپلیکیشن ۷۲۴

 

ثبت‌نام در اپلیکیشن ۷۲۴

برای وارد شدن به محیط اپلیکیشن بعد از دانلود اپلیکیشن از یکی از مارکت‌های دانلود و باز کردن آن، ابتدا شماره همراهتان را وارد کنید تا کد فعال‌سازی برنامه برایتان پیامک شود. بعد از واردکردن کد فعال‌سازی که برایتان پیامک شده، روی گزینه «تأیید کد» کلیک کنید تا حساب کاربری شما فعال شود.

 

منوی اپلیکیشن

در منوی اپلیکیشن ۷۲۴، ۱۰ خدمت وجود دارد که با کلیک روی آیکون هر خدمت، صفحهٔ آن خدمت برایتان باز می‌شود. این ۱۰ خدمات شامل موارد زیر است:

 • کارت به کارت
 • کیف پول
 • خرید شارژ
 • خرید بسته اینترنت G3/G4
 • خرید بسته اینترنت TD-LTE
 • پرداخت قبض
 • پرداخت بدهی موبایل
 • پرداخت قبوض سازمان تأمین اجتماعی
 • خرید طرح ترافیک
 • پرداخت جریمه خودرو

کارت به کارت:

از طریق این اپلیکیشن می‌توانید از مبدأ بانک‌های سرمایه، آینده، ملی، سامان، قرض‌الحسنه رسالت، پاسارگاد، سینا، خاورمیانه، ایران‌زمین، پست بانک ایران، شهر، قوامین، دی، انصار و مهر اقتصاد به‌تمامی بانک‌های عضو شتاب کارت به کارت کرد. برای انتقال وجه ابتدا باید شماره ۱۶ رقمی کارت مقصد و مبلغ موردنظرتان را وارد کنید و روی گزینه «تأیید کارت مقصد و مبلغ» کلیک کنید. سپس درگاه همراه پرداخت الکترونیک بانک سامان برایتان باز می‌شود که باید اطلاعات کارتتان را که شامل «کارت مبدأ»، «رمز دوم»، «CVV2»، «تاریخ انقضا» است را وارد کنید و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید تا انتقال وجه انجام شود.

 

کیف پول:

در این قسمت موجودی کیف پول شما و امتیازهای ماهانه، هفتگی و امتیاز کل شما از عید فطر تاکنون نمایش داده می‌شود.

 

خرید شارژ:

برای خرید شارژ ابتدا باید شماره همراه خود را وارد کنید؛ سپس از بین گزینه‌هایی که به شما نمایش داده می‌شود، گزینه‌ای را که مدنظر شماست انتخاب کنید و گزینه «خرید» که در کنار گزینه موردنظرتان است را انتخاب کنید تا درگاه همراه پرداخت الکترونیک سامان برایتان باز شود. سپس شماره کارتتان و رمز دوم کارتتان را وارد کنید و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید تا شارژ خریده شود.

 

خرید بسته اینترنت ۳G/4G:

برای خرید بسته اینترنت ابتدا باید شماره همراهتان را وارد کنید. سپس نوع سیم‌کارتتان (سیم‌کارت اعتباری است و یا سیم‌کارت دائمی) و نوع بسته اینترنتی (ساعتی/ روزانه/ هفتگی/ ماهانه/ سالانه) که می‌خواهید را انتخاب کنید تا یکسری گزینه به شما نمایش داده شود. سپس یکی از آن گزینه‌ها را با توجه به نیازتان انتخاب کنید و روی گزینه «خرید» کلیک کنید تا درگاه همراه پرداخت الکترونیک سامان برایتان باز شود. سپس شماره کارتتان و رمز دوم کارتتان را وارد کنید و روی گزینه «تأیید» کلیک کنید تا شارژ خریده شود.

 

خرید بسته اینترنت TD-LTE:

برای خرید بسته اینترنت TD-LTE نیز باید به‌صورت گزینهٔ قبل مراحل را طی کنید.

 

پرداخت قبض:

برای پرداخت قبض شما هم می‌توانید «شناسه قبض» و «شناسه پرداخت» قبضتان را وارد کنید و یا می‌توانید بارکد قبضتان را اسکن کنید تا درگاه پرداخت برایتان باز شود و با واردکردن اطلاعات کارتتان، قبضتان پرداخت می‌شود.

 

پرداخت بدهی موبایل:

برای دریافت بدهی موبایل ابتدا شماره همراهتان را وارد کنید و روی گزینه «دریافت بدهی موبایل» کلیک کنید تا بدهی میان‌دوره و یا بدهی پایان دوره شماره موبایلتان به شما نمایش داده شود که برای پرداخت هرکدام از آن‌ها باید روی گزینه «پرداخت قبض» کلیک کنید تا درگاه پرداخت برایتان باز شود و با واردکردن شماره کارت و رمز دوم کارتتان می‌توانید قبض موبایلتان را وارد کنید.

 

پرداخت قبوض سازمان تأمین اجتماعی:

برای پرداخت قبوض تأمین اجتماعی خود باید «شناسه قبض» و «مبلغ قبض به ریال» را وارد کنید و روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید تا درگاه پرداخت برایتان باز شود، سپس با واردکردن اطلاعات کارتتان می‌توانید قبض سازمان تأمین اجتماعی خود را پرداخت کنید.

 

طرح ترافیک:

در این بخش شما هم می‌توانید مجوز طرح ترافیک‌هایی که خریده‌اید را استعلام بگیرید و هم می‌توانید طرح ترافیک خریداری کنید. برای استعلام مجوز طرح ترافیک‌هایی که خریده‌اید، باید روی گزینه «استعلام خریدهای امروز» که در بالای صفحه قرار دارد کلیک کنید تا طرح ترافیک‌های خریده شده به شما نمایش داده شود. همچنین برای خرید طرح ترافیک باید ابتدا شماره پلاک و سپس ساعت طرحی که می‌خواهید را انتخاب کنید و روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید و در آخر با واردکردن شماره کارت و رمز دوم کارتتان خرید طرح ترافیک شما با موفقیت انجام خواهد شد.

 

جریمه خودرو:

برای پرداخت قبوض جریمه خودرو خود می‌توانید به دو صورت اقدام کنید یعنی هم می‌توانید از بارکد قبض جریمهٔ خودرو خود اسکن بگیرید و هم می‌توانید «شناسه قبض» و «شناسه پرداخت» قبضتان را وارد کنید و با کلیک روی گزینه «پرداخت» و واردکردن شماره کارت و رمز دوم کارتتان، می‌توانید جریمه خودرو خود را پرداخت کنید.

** جهت لغو مجوز طرح ترافیک می‌توانید به آدرس Tca.tehran.ir مراجعه کنید. نام کاربری به‌صورت پیش‌فرض، شماره موبایل شما است و در صورت لزوم، جهت دستیابی به رمز عبور می‌توانید از لینک فراموشی رمز عبور استفاده کنید.

اپلیکیشن ۷۲۴ همچنین دارای یک منوی کشویی نیز است که با کلیک روی سه خط تیره‌ای که در قسمت بالا و سمت راست برنامه قرار دارد، می‌توانید به «حساب کاربری»، «امتیازهای ۷۲۴ من»، «گزارش تراکنش‌ها»، «تازه‌ها»، «به اشتراک‌گذاری» و «درباره ۷۲۴» دسترسی داشته باشید.

حساب کاربری: در این قسمت می‌توانید حساب کاربری خود را به‌روز کنید که برای این کار باید اطلاعات خواسته شده را پر کنید. این اطلاعات شامل «نام»، «نام خانوادگی»، «استان»، «شهر»، «تاریخ تولد» و «پست الکترونیک» است.

امتیازهای ۷۲۴ من: این قسمت درواقع همان خدمت کیف پول است.

گزارش تراکنش‌ها: در این بخش تراکنش‌های انجام شده در هر خدمت به شما نمایش داده می‌شود.

تازه‌ها: در این قسمت می‌توانید آخرین پیام‌هایی که از طرف این اپلیکیشن برای اطلاع‌رسانی برای شما ارسال شده است را ببینید، متن خبر را کپی کنید و یا آن را به اشتراک بگذارید.

به اشتراک‌گذاری: از طریق این قسمت می‌توانید برنامه ۷۲۴ را برای دوستانتان ارسال کنید که برای این کار باید روی گزینه «ارسال اپلیکیشن» کلیک کنید.

درباره ۷۲۴: در این بخش صفحه‌های اپلیکیشن ۷۲۴ در اینستاگرام و تلگرام و لینک شرکت پرداخت الکترونیک سامان قرار دارد.

 

پشتیبانی اپلیکیشن ۷۲۴

درصورتی‌که در هنگام نصب و یا کار با اپلیکیشن ۷۲۴ با مشکلی روبه‌رو شدید، می‌توانید با شماره ۸۴۰۸۰-۰۲۱ تماس بگیرید و یا از طریق آدرس ایمیل info@sep.ir با پشتیبانی اپلیکیشن ۷۲۴ در ارتباط باشید.

 

در صورت تمایل به آشنایی با محصولات مشابه می‌توانید به مطلب «دانلود و معرفی اپلیکیشن‌‌های پرداخت» مراجعه کنید و با اپلیکیشن‌های مشابه آشنا شوید.

درباره نویسنده

مینا حاجی

مینا حاجی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته زبان و ادبیات اسپانیایی در دانشگاه علامه طباطبایی است و همچنین به زبان انگلیسی مسلط است. او در حال حاضر به عنوان نویسنده در راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۹۱ دیدگاه

 • اپلیکیشن ۷۲۴ واقعا از همه اپلیکیشن ها بهتر #سریعتر #آسانتر #راحت تر و واقعی تر است متشکرم از سازنده گانش .

 • خیلی عالیه ، فقط پیشنهاد میکنم کنار گزینه موجودی ، ۱۰ گردش آخر حساب رو هم اضافه کنید . با این وضعی که شاپرک پیش آورده و جابجایی پول از حسابی به حساب دیگه همون لحظه از حساب مبدا کم میشه و چند روز بعد به حساب مقصد میره لا اقل بتونیم به طرف ثابت کنیم که پول رو از حسابمون کم کردن و در آینده به حسابش میاد . ممنون …

 • من قبض موبایلمو پرداخت کردم بعد جندروز دیدم زده پایان دوره فلان مبلغ..در صورتی که میان دوره من صفر بود..پایان دوره رو پرداخت کردم پرداخت شد در صورتی که نباید پرداخت میشد باید میزد این قبض قبلا پرداخت شده است هیجکس پاسخگو نیست

 • سلام قبض جریمه رو نمیتونه پرداخت کنه چطور میگید هم از طریق اپیکیشن اقدام کردم هم سه رقمی…نشدرو برگه جریمه شماره قبض داره و سریال شناسه پرداخت و…مال آب و برقه

 • من شارژ خریدم بحسابم نیامده بعد به پشتیبانی زنگ زدم بعد کلی معطلی بعد که جواب دادن ۱۰۰۰ تومان از من کم شد در جاییکه پشتیبانی نباید جوابگوی پولی مشترکینش باشه من که دیگه استفاده نمیکنم .

 • سلام، چرا انتقال وجه انجام نمیشه؟ از مبدا بانک رفاه به ملت یا هربانکه دیگه میزنم پرداخت ناموفق میشه، لطفا راهنمایی کنید مرسی

 • سلام خسته نباشید بابت برنامه خوبتون،تو قسمت پیش بینی در طول چند هفته بارها بازی درست پیش بینی کردم ولی از شارژ هدیه دوهزار تومانی خبری نیست. در حالیکه درج شده ۷۲۴ جایزه برای پیش بینی درست.

 • باسلام ممنونم از برنامه خوب شما که کارمارو راحت کرد.خواستم بگم چرابعضی ازبانک ها نیستن جزع طرح شما خواهشمندم برسی شود مثلا بانک رفاه که حذف شد.ممنونم ازشما

 • ناشناس
  برنامه خوبیه ولی ی ایراد داره اینک وقتی تو گزارشات رو میزنیم و اونایی ک بدردمون نمیخوره رو چجوری باید پاک کرد اصلا نمیشه

 • سلام خسته نباشید. من ۲روز پیش قبض موبایلم و با ۷۲۴پرداخت کردم ازحسابم کم شد ولی پرداخت نشده قبضم.باید چکار کنم. راهنمایی کنید لطفا

 • با سلام ممنون از برنامه ی بسیار مفید وکار بردی که با این وضع ترافیک و شلوغی بانکها تقریبا بسیاری از کارهای بانکی با اپلیکیشن ۷۲۴ حل شده است اززحمات شما بسیارممنون

 • سلام بعد از انجام کارت به کارت اسم فردی که به حسابش کارت به کارت انجام شده دیده نمیشه
  رسید کارت به کارت باید اسم طرف طرف نوشته بشه . اپلیکیشنهای دیگه اسم ثبت میشه

 • درود فراوان
  سپاس اپلیکیشن بسیار کاربردی و فوق العاده ای است. حدود دوماه است که استفاده می کنم و به دیگران نیز توصیه می کنم استفاده کنند.
  ولی یک پیشنهاد : در صورت لزوم مبلغ تراکنش کارت به کارت حداکثر مبلغ یک میلیون تومان کم است حداقل مثل دستگاه خودپرداز اگر تا مبلغ حداقل سه میلیون تومان ارتقا یابد بسیار مفیدتر خواهد بود!
  سپاس از مهر تابنده و بلندتان

 • سلام من در تاریخ ۹۷/۰۳/۱۱ مبلغ ۷۰۰۰۰۰ ریال به حسابم کارت به کارت شد سامانه ۷۲۴ امروز ۶ روزهست نه به حسابم اومده نه به حساب مبداء برگشت داده شده عملیات هم در سامانه زده موفق چندین بار هم تماس گرفتم.

 • الان مدتیه وقتی گزارش قبض ازش میگیری همه رو خطا میزنه در صورتیکه پیامکی که میفرسته نشان از موفقیت آمیز بودن قبض داره حالا ما نمیدونیم کدوم رو قبول کنیم.

 • سلام ما با شماره دیگری که از کارگذاری تامین اجتماعی گرفته بودیم پرداخت میکردیم این برنامه چطوریه من روی گوشی چطور باید بریزم و بیمه اختیاری هستم برای اون چیکار باید بکنم

 • سلام خسته نباشید قبلا از اپلیشن استفاده میکردم گوشیم خراب شد رو یه گوشی دیگه نصب کردم الان نمیتوانم حواله بزنم بقیه خدمات کار میکنند ولی حواله نمیفرسته خواهشن راهنمایی کنید اپلیشن ۷۲۴

 • سلام .من تا چندروز پیش از این اپلیکیشن برا کارت به کارت استفاده میکردم .کارتم برا بانک رفاه هستش.از دیروز نمیتونم کارت به کارت کنم و ارور میده که اطلاعات کارت اشتباهه و کارت نامعتبره .در حالیکه کارت مشکل نداره و باهاش خرید میکنم
  مشکل از چیه ؟ ضمنا با کارت دیگه ام که برا حکمت هست میتونم با ۷۲۴ کارت به کارت کنم

 • علت اینکه بعضی وقتا از حسابم ۴۰تومن کم میشه چیه؟ آخه من غیر ۷۲۴ برنامه دیگه ندارم این الان بار سوم نمیدونم دلیلش چی میتونه باشه، ۲بار از حساب ملتم این اتفاق افتاد و امشب از حساب ملیم

 • سلام ، خسته نباشین ، ممنون بابت اپلیکیشن بسیار خوبتون ، میخواستم بگم اگه امکانش هس سقف کارت ب کارت رو تا ۳ میلیون تومن برسونین ، موچکرم

 • سلام من قبضم رو با ۷۲۴پرداخت کردم که اپ نوشت پرداخت ناموفق،بعدش رفتم همون قبضو با۷۳۳پرداخت کردم که موفق بود،ولی دوبار از حسابم کم شد،چطوری میتونم این اشتباهو گزارش کنم و پولمو پس بگیرم؟

 • ۲ تا شارژ ۲۰ تومنی ایرانسل خریدم یکی شون کدشو ذخیره کردم زدم گفت کد درست نیست زنگ زدم پشتیبان میگه اگه کد درست نیست به ما ربطی نداره باید به ایرانسل بگید ما کد رو از ایرانسل میگیریم

 • بنده در مورخه ۱۳/۱۱/۹۶ مبلغ ۱۸۳۰۰۰۰ریال بابت بها گاز مصرفی از طریق ۷۲۴ پرداخت کردم از حسابم کسر ولی در حساب شرکت گاز منظور نشده چگونه واز کجا پیگیر موضوع بشم

 • سلام منم درقرعه کشی ۱۵ ابان یک ملیون برنده شدم واس ام س فرستادند که دوهفته دیگر به حسابتان واریز میشود وهنوز خبری نیست

 • سلام .مجید . اپلکیشن ۷۲۴ رانصب کرده ام.برای پرداخت حق بیمه ولی داعم گوشیم اخطار و میگوید اشکال ایجاد میکند ؟وچند بار هم حذف نصب کرده ودوباره نصب کرده ام ولی باز هم اشکال دارد.مدل گوشی هم سام سونگ A5است

 • بسته اینترنتی خاستم بخرم ۴۰ تومن از حسابم کم کردین هیچ بسته ای هم فعال نشد پولمم میگین برمیگرده ولی دو روزه پس کووووو

 • اپلیکیشن خوبیه فقط این پیام هایی ک میده برای به روز رسانی داره میره رو اعصابم به روز رسانی هم که میکنی بعد چند روز دوباره پیام ها شروع میشه اگ نتونم درسش کنم حذفش میکنم

 • قسمت دوست به دوست چجوریه.کد دوستمو وارد کردم ۱۰۰۰تومن اضافه نشد .گردونه چرخشی هم اصلا فقط میاره شانس اونم چیزی به عنوان پول اسکناس اضافه نشد که نشد

 • با سلام. در کل اپلیکیشن خوبیه اما یک عیب خیلی بزرگ داره و اون اینه که گزارشات قابل حذف توسط کاربر نیست و یه جورایی حریم خصوصی فرد رو توی خطر میندازه. پیشنهاد میدم گزینه حذف موردی گزارشات رو هم اضافه کنید.

 • سلام و درود
  بنده ۷۲ ساعت بیشتر شده است
  پول کارت به کارت کردم ام نه به
  حساب طرف مقابل رفته نه به حساب خودم
  برگشته است ، با شماره وشتیبانی هم تماس میگیرم میگه مسدود هست . الان این پول
  تکلیفش چه خواهد شد . متاسفم

 • ۷۲۴ یه اپلیکیش کامل برای پرداخت شده. الان سرویس های جدید مثل سرویس ریحون برای خرید غذا و سرویس پرداخت قبضینو برای استعلام و پرداخت قبض های آب، گاز، تلفن ثابت، همراه اول و خلافی را ساپورت می کنه.

 • من اشتباها به شماره ناشناس وخاموشی شارژ اینترنت ارسال کردم.کارشناس ۷۲۴ اعلام کرد که هیچکاری از۷۲۴ برای برگردانیدن شارژ نت برنمیاید.این خطا باید راهکار قانونمندی برای اجرا داشته باشد مثل واریز وجه به حسابی اشتباه در بانکها،همانطور که من مستفید از آپ ۷۲۴ قبول شرایط کردم.

 • سلام من تا امروز از این اپلیکیشن راضی بودم اما چند روز است که چند تا شارژ ازش خریدم از موجودی حسابم کسر شده اما برای من شارژ اعمال نشده