راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سیاست‌ها و ضوابط پرداخت یاران توسط بانک مرکزی منتشر شد / چراغ راه فین‌تک‌ها

سیاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص فناوری مالی و ضوابط پرداخت یاران به‌منظور استفاده و کسب نظر صاحب‌نظران، تدوین و منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک با تأکید بر لزوم توجه به تحولات روی‌داده در حوزه کسب‌وکار و فناوری‌های مالی و با بررسی فضای بین‌المللی و نظرسنجی از فعالان داخلی، تنظیم سیاست کلی در خصوص فناوری و فناوران مالی را در دستور کار قرار داد که نتیجه آن تحت عنوان ویرایش اول «سیاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران درخصوص فناوری مالی» جمع‌بندی و در هیئت عامل بانک مرکزی مطرح شده و اکنون این سند برای استفاده و بهره‌برداری و کسب نظر صاحب‌نظران در تارگاه بانک مرکزی قرار گرفته است.

همچنین ویرایش اول «الزامات، ضوابط و فرآیند اجرایی فعالیت پرداخت یاران و پذیرندگان پشتیبانی شده در نظام پرداخت کشور» به‌عنوان گام دوم تدوین چارچوب‌های فعالیت فناوران مالی نیز تدوین و در تارگاه بانک مرکزی برای استفاده عموم دردسترس قرار گرفته است.

کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه می‌توانند از طریق رایانامه fintech@cbi.ir نظرات و پیشنهادهای تکمیلی خود را برای بانک مرکزی ارسال کنند.

پرداخت یار به معنای «شخص حقوقی است که در چارچوب سند تدوینی و براساس قرارداد منعقده با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و تفاهم‌نامه منعقده با شرکت شاپرک فعالیت می‌کند. پرداخت یار پرداخت‌های بدون حضور کارت از جمله پرداخت‌های درون برنامه‌ای مبتنی بر زیرساخت‌های همراه را دریافت کرده و به شبکه شاپرک ارسال می‌کند.»

علاقه‌مندان می‌توانند با کلیک به‌روی عبارات زیر، فایل PDF سیاست‌ها و ضوابط پرداخت‌ یاران را دریافت کنند:

سیاست بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در خصوص فناوری مالی

الزامات، ضوابط و فرایند اجرایی فعالیت پرداخت یاران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.