خبر

جزییات جلسه کارگروه ابزارهای نوین مالی اوراق بهادار

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

نمایندگان سازمان بورس، شرکت‌های بورس و فرابورس ایران جلسه مشترکی با کارگروه «ابزارهای نوین مالی اوراق بهادار» کانون کارگزاران برگزار کردند.

به گزارش ایبِنا، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت‌های بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران در روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۶/۲۱ جلسه مشترکی با کارگروه «ابزارهای نوین مالی اوراق بهادار» کانون کارگزاران داشتند.

نمایندگان فرابورس ایران در جلسه کارگروه ابزارهای نوین مالی اوراق بهادار، به معرفی و تشریح ظرفیت‌های سامانه واچار پرداختند. این سامانه به‌طور ویژه مختص معاملات قراردادهای اختیار معامله طراحی شده و قادر است امکان اتخاذ استراتژی‌های مختلف و محاسبات وجوه تضمین را در اختیار معامله‌گران قرار دهد.

به گفته نمایندگان فرابورس ایران، در مقطع فعلی، انجام، تسویه و پایاپای معاملات و همچنین نگهداری اطلاعات رجیستری مربوط به آن‌ها در همین سامانه انجام می‌شود و به‌محض آن‌که از این فاز به‌طور موفقیت‌آمیز خارج شود ارتباط سامانه واچار با دیگر سامانه‌های موجود در فرابورس ایران و بازار سرمایه قابل برقراری است.

در این جلسه همچنین از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات برخط (OMS) دعوت شد تا جهت ارائه خدمات این سامانه به شرکت‌های کارگزاری و معامله گران و توسعه بازار مشتقه، همکاری خود را در سطح قابل‌توجهی افزایش بخشند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */