راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

جزییات جلسه کارگروه ابزارهای نوین مالی اوراق بهادار

نمایندگان سازمان بورس، شرکت‌های بورس و فرابورس ایران جلسه مشترکی با کارگروه «ابزارهای نوین مالی اوراق بهادار» کانون کارگزاران برگزار کردند.

به گزارش ایبِنا، نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار، شرکت‌های بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران در روز سه‌شنبه مورخ ۹۶/۰۶/۲۱ جلسه مشترکی با کارگروه «ابزارهای نوین مالی اوراق بهادار» کانون کارگزاران داشتند.

نمایندگان فرابورس ایران در جلسه کارگروه ابزارهای نوین مالی اوراق بهادار، به معرفی و تشریح ظرفیت‌های سامانه واچار پرداختند. این سامانه به‌طور ویژه مختص معاملات قراردادهای اختیار معامله طراحی شده و قادر است امکان اتخاذ استراتژی‌های مختلف و محاسبات وجوه تضمین را در اختیار معامله‌گران قرار دهد.

به گفته نمایندگان فرابورس ایران، در مقطع فعلی، انجام، تسویه و پایاپای معاملات و همچنین نگهداری اطلاعات رجیستری مربوط به آن‌ها در همین سامانه انجام می‌شود و به‌محض آن‌که از این فاز به‌طور موفقیت‌آمیز خارج شود ارتباط سامانه واچار با دیگر سامانه‌های موجود در فرابورس ایران و بازار سرمایه قابل برقراری است.

در این جلسه همچنین از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات برخط (OMS) دعوت شد تا جهت ارائه خدمات این سامانه به شرکت‌های کارگزاری و معامله گران و توسعه بازار مشتقه، همکاری خود را در سطح قابل‌توجهی افزایش بخشند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.