انتخاب سردبیر پی‌تک (PayTech)

آمار صنعت پرداخت ایران در سال ۹۵ / صنعت پرداخت در سال ۹۵ چه وضعیتی داشت؟

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

گزارش سالیانه اقتصادی شاپرک، بولتن تخصصی شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک)، حاوی اطلاعاتی جامع از وضعیت پرداخت الکترونیک کشور در سال ۱۳۹۵ منتشر شد.گزارش سالیانه اقتصادی شاپرک در چهار بخش اصلی بر موضوعاتی چون شاخص‌های عملکردی شاپرک در سال ۱۳۹۵، کیفیت انجام خدمات پرداخت الکترونیک کارتی، بررسی عملکرد شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات پرداخت و بررسی وضعیت بانک‌های صادرکننده و پذیرنده متمرکز شده‌است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شاپرک، گزارش اقتصادی شاپرک به‌صورت دوره‌ای در راستای رسالت شاپرک مبنی بر اطلاع‌رسانی در فضای پرداخت الکترونیک کشور منتشر می‌شود و هدف از انتشار آن کمک به فعالان حوزه پرداخت الکترونیک کشور در عرصه‌های تصمیم‌گیری و اجرایی است.

گزارش کامل سالیانه اقتصادی شاپرک ۱۳۹۵ را از اینجا دانلود کنید.

در ادامه برخی از مهم‌ترین نمودارهای منتشر شده در گزارش اقتصادی شاپرک در سال ۹۵ را آورده‌ایم.

تراکنش‌های شاپرکی در کل سال ۹۵ به تفکیک ابزار در شکل ۱-۲ نمایش داده‌شده است. طبق این نمودار کل مبلغ تراکنش‌های سال ۱۳۹۵، مبلغ ۱۳۸۴۰ هزار میلیارد ریال بوده که سهم ابزارهای کارت‌خوان فروشگاهی ۹۲/۳۸ درصد، ابزار پذیرش اینترنتی ۷/۱۳ درصد و ابزار پذیرش موبایلی ۰/۴۹ درصد بوده است.

طبق آمار متوسط مبلغ کارکرد هر یک از ابزارهای شاپرکی و بانکی در بهمن‌ماه سال ۹۵، خودپرداز بیشترین حجم از مبلغ تراکنش‌های ابزارهای بانکی و پرداخت را داشته است.

به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، آسان‌پرداخت پرشین، تجارت الکترونیک پارسیان و شرکت کارت اعتباری ایران‌کیش بیشترین تعداد تراکنش‌های شاپرکی در طول سال ۱۳۹۵ را داشته‌اند.

به ترتیب شرکت‌های به‌پرداخت ملت، کارت اعتباری ایران کیش، پرداخت الکترونیک سداد، پرداخت الکترونیک سامان و تجارت الکترونیک پارسیان بیشترین سهم از مبلغ تراکنش‌های شاپرکی در طول سال ۹۵ را داشته‌اند.

مبنا کارت آریا در طول کل سال ۹۵ کمترین میزان خطای پذیرندگی در بین ۱۲ شرکت PSP را داشته است؛ بعد از مبنا کارت، به‌پرداخت ملت و پرداخت نوین آرین نیز کمترین میزان خطای پذیرندگی را داشته‌اند.

به ترتیب بانک‌های ملت، کشاورزی، ملی، سپه و پارسیان بیشترین سهم پذیرندگی از تعداد تراکنش‌های شاپرکی در کل سال ۹۵ را داشته‌اند.

آمار صنعت پرداخت ایران در سال 95 / صنعت پرداخت در سال 95 چه وضعیتی داشت؟

آمار صنعت پرداخت ایران در سال ۹۵ / صنعت پرداخت در سال ۹۵ چه وضعیتی داشت؟

به ترتیب بانک‌های ملت، صادرات، ملی، کشاورزی و سپه بیشترین سهم پذیرندگی از مبلغ تراکنش‌های شاپرکی در کل سال ۹۵ را داشته‌اند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */