شبکه الکترونیکی پرداخت کارت (شاپرک)

شبکه الکترونیکی پرداخت کارت شاپرک به منظور سامان دهی نظام پرداخت، در دی ماه سال ۱۳۹۰ با مشارکت بانک های کشور تاسیس گردید. از مهم ترین وظایف شرکت، نظارت دقیق و همه جانبه بر عملیات پرداخت الکترونیک و حصول اطمینان از رعایت استانداردها و ضوابط و همچنین افزایش سطح امنیت نظام پرداخت در کشور است.

تسهیل و ساده سازی فرآیندهای پرداخت الکترونیک در کنار هدایت بهینه سرمایه گذاری های انجام شده و استفاده صحیح از منابع با هدف ارتقای کیفیت خدمات پرداخت الکترونیک در دستور کار شرکت قرار گرفت.

یکی از اهداف اصلی تشکیل شاپرک ایجاد بستر مناسب و ساز و کار یکسان برای فعالیت شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت است که این امر می تواند تضمینی مناسب برای جلب مشارکت واقعی بخش خصوصی در توسعه و راهبری شبکه پرداخت کشور بوده و سیستم پولی و بانکی کشور را در نیل به توسعه پایدار یاری نماید. شرکت در سال اول فعالیت خود، علاوه بر اخذ گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت از شورای عالی انفورماتیک کشور، با نگاهی صنفی و علمی، به عضویت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و انجمن انفورماتیک ایران در آمده است.

سال تاسیس: ۱۳۹۰

مدیرعامل: محسن قادری

فرصت‌های شغلی و استخدام در شرکت شاپرک: اینجا را ببینید

.

چشم انداز شاپرک

جایگزینی تبادل الکترونیکی پول به جای تبادل فیزیکی آن همراه با نظارت دقیق، مستمر و هوشمند در نظام پرداخت کشور است.تبادل الکترونیکی پول

.

بیانیه مأموریت

بر اساس سیاست‌های ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مأموریت شاپرک ایجاد شبکه‌ای پویا، امن، کارآمد و منسجم با اتخاذ وحدت رویه در فعالیت کلیه فعالان و تلاشگران حوزه پرداخت الکترونیک و نظارت مستمر بر آن با هدف جلب همکاری و جذب مشارکت و افزایش رضایتمندی کاربران و استفاده کنندگان از این خدمات است.

بی شک بهره‌وری مطلوب و حداکثری از منابع و سرمایه‌های کشور در این بخش با ایجاد و توسعه فناوری روزآمد، پیشرفته و امن مبتنی بر نگرش تحلیلی و آگاهانه و راهکارهای نوین و روش‌های دانش ورانه متکی بر اخلاق حرفه‌ای و رعایت صداقت و انصاف و بهره‌جویی از سرمایه‌های انسانی نخبه و توانمند، معیار و سرلوحه کار خواهد بود.

.

فهرست شرکت‌های PSP دارای مجوز از سوی شاپرک

 1. شرکت آسان پرداخت پرشین
 2. شرکت الکترونیک کارت دماوند
 3. شرکت به پرداخت ملت
 4. شرکت پرداخت الکترونیک بانک پاسارگاد
 5. شرکت پرداخت الکترونیک سامان
 6. شرکت پرداخت نوین آرین
 7. شرکت تجارت الکترونیک پارسیان
 8. شرکت داده ورزی سداد
 9. شرکت سایان کارت
 10. شرکت فن آوا کارت
 11. شرکت کارت اعتباری ایران کیش
 12. شرکت مبنا کارت آریا

.

راه‌های ارتباطی:

وب‌سایت: www.shaparak.com

تلفن:  ۱۵ الی ۲۶۴۰۴۹۰۱

دورنگار: ۲۲۲۲۸۱۲۱

پست الکترونیکی:

نشانی:

تهران، بلوار میرداماد، میدان مادر، ابتدای خیابان شهید شاه​ نظری، کوچه دوم، پلاک ۱۴