راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

دستگیری کارمندان دو شرکت تراکنش برای سرقت اطلاعات 209 هزار حساب بانکی!

رئیس پلیس فتا ناجا از دستگیری چهار تن که اقدام به سرقت اطلاعات حساب بیش از 209 هزار مشتری بانکی کرده بودند، خبر داد و گفت: این افراد از کارمندان دو شرکت تراکنش بودند.

سردار کمال هادیان فر با اشاره به برخی از پرونده‌های پلیس فتا در یکی دو هفته اخیر گفت: در این مدت پرونده‌های زیادی در پلیس فتا ناجا مورد رسیدگی قرار گرفته است که ازجمله آن می‌توان به کشف دو پرونده شاخص به ارزش بیش از 60 میلیارد ریال معادل 6 میلیارد تومان اشاره کرد. در این پرونده اطلاعات بیش از 209 هزار حساب بانکی، توسط تعدادی از کارمندان دو شرکت متوالی تراکنش و امنیت سرقت شده بود که چهار نفر از متهمان این پرونده دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل داده شده‌اند.

هادیان فر با بیان اینکه کل جرائم سایبری نسبت به مدت مشابه در سال قبل 62 درصد افزایش داشته است، گفت: بیشترین جرائم به ترتیب اولویت شامل برداشت‌های غیرمجاز از حساب‌های بانکی، مزاحمت‌های اینترنتی، موضوعات اخلاقی، نشر اکاذیب و کلاه‌برداری است که البته با تلاش‌های جدی که توسط پلیس سایبری کشور در حوزه‌های اطلاع‌رسانی و آموزش عمومی شهروندان انجام شده، شاهد کاهش برداشت‌های غیرمجاز بوده‌ایم اما در این خصوص باید همکاری و تعامل سازمان‌ها، بانک‌ها و مردم با این پلیس بیشتر شود.

منبع: ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.