راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

ارزهای دیجیتال استورج و استاتوس در نوبیتکس فهرست شدند

ارزهای دیجیتال استورج و استاتوس کوین‌های جدیدی هستند که در فهرست رمزارزهای صرافی نوبیتکس قرار گرفته‌اند و در دو بازار ریالی و تتری این پلتفرم قابل خریدوفروش هستند.


استورج


استورج یک پلتفرم ذخیره‌سازی ابری است که از شبکه غیرمتمرکز گره‌ها برای میزبانی داده‌های کاربر استفاده می‌کند. این پلتفرم همچنین داده‌های میزبانی‌شده را با استفاده از رمزگذاری پیشرفته، ایمن می‌کند.

ارز استورج بخشی از پروتکل استورج (STORJ) است، به این صورت که گره‌ها یا کامپیوترهای معمولی که نرم‌افزار استورج را اجرا می‌کنند، منابع یا همان فضای هارددیسک و پهنای باند خود را در اختیار شبکه استورج قرار می‌دهند و در ازای آن، ارز استورج به‌عنوان پاداش به دست می‌آورند.

این پروتکل، فضای ابری و مجموعه‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بتوانند اطلاعات خود را به شکلی امن و غیرمتمرکز، ذخیره کنند. این کار از طریق متصل‌کردن کسانی که نیاز به فضای ابری دارند، به کسانی که فضای هارددیسک برای فروش دارند، صورت می‌گیرد.

استورج به‌عنوان یک شبکه ذخیره‌سازی ابری غیرمتمرکز، مزیت‌های ویژه‌ای دارد؛ نخست اینکه برخلاف راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ابری سنتی که داده‌ها را در مرکز داده عظیم ذخیره می‌کنند، استورج روی شبکه‌ای از هزاران رایانه مستقل اجرا می‌شود.

دوم اینکه هرکسی با چند ترابایت فضای اضافی می‌تواند با نصب Tardigrade به یک گره در پلتفرم تبدیل شود. تنها چیزی که مورد نیاز است یک اتصال اینترنتی قوی و ثابت است.

از سوی دیگر، مشتریان فضای ابری، نسبت به استفاده از سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری سنتی هزینه بسیار کمتری برای نگهداری داده‌هایشان می‌پردازند.

هدف اصلی استورج ایجاد یک سیستم ذخیره‌سازی داده است که قابل سانسور، نظارت یا ازکارانداختن نباشد و همچنین نسبت به سرویس‌های ذخیره‌سازی ابری سنتی بسیار ارزان‌تر، سریع‌تر و امن‌تر عمل کند.

توکن بومی پلتفرم استورج (STORJ) که با همین نام شناخته می‎شود، در سال ۲۰۱۴ به عموم معرفی شد، اما در سال ۲۰۱۷ استورج به شبکه اتریوم مهاجرت کرد و در حال حاضر بر بستر شبکه اتریوم قرار دارد. 

تعداد کل توکن‌های ارز استورج نزدیک به ۴۲۵ میلیون واحد است که در حال حاضر نزدیک به ۴۱۳ میلیون واحد از این توکن‌ها وارد بازار شده و در گردش هستند.

با توجه به نیاز روبه‌افزایش به فضای ذخیره‌سازی ابری، می‌توان آینده روشنی را برای رمزارز استورج که یکی از مهم‌ترین پروتکل‌های ذخیره‌سازی ابری محسوب می‌شود، متصور بود.

این ارز دیجیتال که در رتبه ۱۷۶ کوین مارکت کپ قرار دارد، در سال ۲۰۲۱ قیمت ۳.۲۵ دلار را نیز تجربه کرده است و هم اکنون در محدوده قیمتی ۰.۴۴۵ دلار معامله می‌شود.

برای خرید ارز دیجیتال استورج و معامله آن در بازار ریالی و تتری، در صرافی نوبیتکس ثبت‌نام کنید. 


ارز دیجیتال استاتوس


ارز دیجیتال استاتوس رمزارز دیگیری است که در نوبیتکس لیست شده است. استاتوس یک اکوسیستم غیرمتمرکز است که بخش‌های مختلفی در خود دارد. به طور دقیق‌تر استاتوس در دسته‌بندی سیستم‌های عامل برای تلفن همراه و دسک‌تاپ و همین‌طور مرورگر غیرمتمرکز قرار می‌گیرد که این توانایی را دارد تا به کاربران امکان دسترسی به تمام برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم از جمله کیف پول رمزنگاری‌شده را بدهد.

ساختار استاتوس به شکل یک گره کلاینتی سبک در اتریوم است. همین سازوکار اجازه می‌دهد تا این اکوسیستم بتواند با برنامه‌های غیرمتمرکز اتریوم (بیش از 2000 برنامه) در تعامل و ارتباط باشد. همچنین استاتوس یک مرورگر وب ۳ و یک پیام‌رسان غیرمتمرکز در خود دارد و کاربران می‌توانند علاوه بر ارسال پیام رمزگذاری‌شده به صورت همتا به همتا، با استفاده از قرارداد هوشمند به کمک اکوسیستمSTATUS  پرداخت دیجیتال نیز انجام دهند.

هدف اصلی استاتوس این است که یک ابزار ارتباطی واقعاً غیرمتمرکز باشد که در طول زمان بتواند اشخاص ثالث را حذف کند و احتمال حمله و هک را نیز به حداقل برساند.

در پیام‌رسان این اکوسیستم، پیام‌ها مسدود یا سانسور نمی‌شوند و کاربر می‌تواند به‌صورت ناشناس نیز پیامی ارسال کند. همچنین از طریق وب ۳ هیچ شخص سومی به داده‌های کاربر نهایی و اطلاعات مرورگر دسترسی ندارد.

ارز دیجیتال استاتوس با حروف اختصاری SNT توکن بومی این اکوسیستم است. کیف پول‌های سخت‌افزاری لجر نانو اس، تزوز وان و کیف پول‌های نرم‌افزاری مای اتر والت، متامسک، تراست والت و… نیز برای نگهداری این رمزارز مناسب هستند.

با توجه به سابقه ارز استاتوس در بازار رمزارزها و همچنین تمایل افراد به انتخاب برنامه‌هایی که از استراتژی همه‌چیز در یک جا (All in One) پیروی می‌کنند، انتظار می‌رود که ارز استاتوس و به‌طورکلی اکوسیستم STATUS بتواند نقش پررنگی در توسعه و پذیرش وب ۳  ایفا کند. علاوه بر این، استاتوس سرمایه‌گذاران وفاداری را با خود همراه کرده است که از سال ۲۰۱۷ این پروژه را ترک نکرده‌اند و به موفقیت استاتوس باور قلبی دارند.

این ارز دیجیتال که در سال ۲۰۱۷ قیمت ۰.۵۳۹ دلار و در سال ۲۰۲۱، قیمت ۰.۲۷۸ دلار را تجربه کرده، با نزولی شدن بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲، کاهش قیمت یافت و در حال حاضر در محدوده قیمتی ۰.۰۳۱ دلار معامله می‌شود و انتظار می‌رود با صعودی‌شدن بازار رمزارزها، شاهد افزایش قیمت استاتوس باشیم.

برای خرید ارز دیجیتال استاتوس و سایر رمزارزها مثل بیت‌کوین، اتریوم، دوج‌کوین و… می‌توانید در نوبیتکس به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال در ایران ثبت‌نام کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

[logo_showcase id=”298325″]