بانک‌تک (BankTech)

حمید پور محمدی کیست؟

نوشته شده توسط رضا قربانی

حمید پورمحمدی

حمید‌ پورمحمدی گل‌سفیدی اهل چهار محال و بختیاری و دارای دکترای مالی است؛ وی از زمان وزارت صفدر حسینی و دانش جعفری معاونت وزارت اقتصاد را برعهده داشت اما زمانی که صمصامی، سرپرستی وزارت اقتصاد و دارایی را برعهده گرفت ‌پور‌محمدی را از معاونت امور بانکی و بیمه‌ای وزارت اقتصاد عزل کرد؛ اقدامی که به جمع‌آوری اطلاعات بانک‌ها و پرداخت تسهیلات به مشتریان مربوط بود. بلافاصله بعد از این برکناری مظاهری، رییس کل بانک مرکزی وقت، به او حکم مشاور عالی داد اما پس از آنکه شمس‌الدین حسینی به عنوان وزیر اقتصاد انتخاب شد پورمحمدی با حکم او به جایگاه قبلی خود یعنی معاونت امور بانکی و بیمه‌ای بازگشت. سمتی که در آخرین سال دولت اصلاحات و از سوی صفدر حسینی وزیر اقتصاد وقت به او واگذار شد و به همین دلیل او را باید تنها بازمانده دولت اصلاحات در جمع مدیران ارشد کنونی عنوان کرد. اما وی مجددا با حضور بهمنی در بانک مرکزی به عنوان قائم مقام به ساختمان شیشه‌ای میرداماد بازگشت. دستگیری پورمحمدی در حالی مرتبط با اختلاس ۳هزار میلیاردی اتفاق می‌افتد که برابر قانون، قائم مقام رئیس کل بانک مرکزی به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی، تأیید مجمع عمومی بانک‌ها و تصویب هیأت دولت تعیین می‌شود. اختیارات قائم‌مقام از طرف رییس کل بانک تعیین می‌شود و در صورت غیبت یا استعفا یا معذوریت یا فوت وی، قائم‌مقام دارای کلیه اختیارات رییس کل است. زمزمه‌های دستگیری پورمحمدی پس از ارائه گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مطرح شد چرا که این کمیسیون پس از دریافت نکردن گزارش بانک مرکزی درمورد اختلاس اخیر خواستار استعفا یا برکناری پورمحمدی قائم‌مقام بانک مرکزی و نیز معاون امور بانکی وزیر اقتصاد شده بود.

منبع: اعتماد، چهارشنبه ۱۸ آبان

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

۲ دیدگاه

  • اینقدر تعریف و تمجید نکن این بابا خواهر زاده صفدر حسینی و صفدر حسینی دایی جان این آقا می باشد. مدرک لیسانس حقوق یا فلسفه یا.. دارد فوق لیسانس را مدیریت گرفته و دکترا نیز ندارد . تا انجا که معلوم است غیر حضوری و ترددی از بلژیک جور کرده که وزارت علوم قبولش نکرده است. در زمان وزارت دایی به وزارت دارایی امد . اینقدر نگو باز مانده و …. خدا پدر پارتی را نیامرزد

/* ]]> */