راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

افزایش قیمت کارکرد تلفن ثابت تصویب شد / در انتظار ابلاغ تغییرات تعرفه‌ها

بر اساس نامه‌ای با امضای وزیر صمت، افزایش هزینه ماهانه تلفن ثابت تصویب شده و در صورت اجرایی‌شدن، مشترکین خطوط تلفن ثابت در تهران باید ماهانه ۲۰ هزار تومان برای حفظ خط تلفن ثابت خود پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، افزایش تعرفه هزینه ماهانه تلفن ثابت تابستان امسال تایید شد. در همین راستا، ستاد تنظیم بازار، افزایش قیمت کارکرد تلفن ثابت را تصویب کرده که در صورت موافقت رگولاتوری و ابلاغ به مخابرات، اعمال و اجرایی خواهد شد.

طبق این مصوبه، کاربران تلفن‌های ثابت استان تهران برای حفظ خط تلفن ثابت خود بر اساس جدول جدید پیرامون تعرفه‌های جدید تلفن ثابت باید ماهانه ۲۰ هزار تومان پرداخت کنند. این هزینه صرفاً هزینه‌ای است که صاحبان خطوط تلفن در پایتخت، در صورت عدم استفاده از خط تلفن و صرفاً به‌منظور نگهداری این خطوط باید پرداخت کنند.

این افزایش تعرفه در استان تهران بابت ۴۴۴۴ دقیقه مکالمه، هزینه‌ای معادل ۲۰۰۰۰ تومان، برای سایر مراکز استان‌ها به ازای حداقل ۳۳۳۳ دقیقه مکالمه ۱۵۰۰۰ تومان به‌عنوان حداقل پرداخت و سایر شهرها به ازای ۲۶۶۶ دقیقه مکالمه معادل ۱۰۰۰۰ تومان مشخص شد.

به گفته محمدرضا بیدخام، مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، تعرفه تلفن ثابت حدود ۱۲ سال است که با وجود افزایش تورم، تغییری پیدا نکرده است. وی در این باره گفت: «ما درخواستمان را برای تغییر تعرفه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارائه دادیم و آنها بررسی کردند و کارهای کارشناسی آن انجام شد.»

بیدخام ادامه داد: «همچنین در سازمان تنظیم مقررات رادیویی و کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هم تصویب شد و در نهایت به کمیسیون تنظیم بازار ارسال کردند؛ آنجا هم با شرایطی مصوب شد و پس از آن به وزارت ارتباطات ابلاغ شد. منتظریم این موضوع در  کمیسیون تنظیم بازار بررسی و از طریق وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به ما ابلاغ شود.»

به گفته او، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات باید تغییرات تعرفه‌ها را به ما ابلاغ کند تا بتوانیم اعلام کنیم و اطلاع‌رسانی لازم را در این زمینه انجام دهیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.