راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پیشرفت قابل توجه سهم بازار اسنپ در سال گذشته / رشد ۴۳درصدی سفرهای هفتگی اسنپ

 اسنپ اعلام کرده که تعداد سفرهای هفتگی اسنپ خودرو در یک سال گذشته ۴۳ درصد رشد کرده و سهم بازار شرکت در طول یکسال با رشد قابل توجهی را به ثبت رسانده است.

بر اساس اعلام روابط عمومی اسنپ، این شرکت موفق شده در سال گذشته برای افراد بسیاری در جامعه درآمد ایجاد کند؛ در پایان سال ۱۴۰۰ تعداد پنج هزار و ۷۰۳ نفر در شرکت‌های زیرمجموعه گروه اسنپ مشغول به کار بوده‌اند، همچنین تعداد ثبت‌نام کاربران راننده طی ۱۲ ماه گذشته ۱۷۰ درصد افزایش داشته است. در حال حاضر سه میلیون و ۷۶۱ هزار و ۹۲۵ کاربر راننده در اسنپ از ۲۲۰ شهر بزرگ و کوچک ایران مشغول به کارند، این در حالی است که در پایان سال ۱۳۹۹ تعداد رانندگان اسنپ حدود دو میلیون و ۴۳۱ نفر برآورد شده بود. علاوه بر این افزایش تعداد شهرهای اسنپ در سال ۱۴۰۰ به رشد ۵۰درصدی شهرهای فعال این شرکت نسبت به سال ۱۳۹۹ منجر شد. همچنین بنابر آمار واحد استراتژی و تحقیقات بازار، سهم بازار این شرکت از ۸۷ درصد به ۹۲ درصد در سال ۱۴۰۰ رسیده است.

تعداد سفر تجمعی شش‌ماهه بازه زمانی
۱,۳۷۷,۰۰۰بهار و تابستان ۱۳۹۵
۱۶,۰۰۰,۰۰۰پاییز و زمستان ۱۳۹۵
۷۷,۹۰۰,۰۰۰بهار و تابستان ۱۳۹۶
۱۹۷,۵۰۰,۰۰۰پاییز و زمستان ۱۳۹۶
۳۵۵,۴۰۰,۰۰۰بهار و تابستان ۱۳۹۷
۵۸۶,۱۰۰,۰۰۰پاییز و زمستان ۱۳۹۷
۸۴۳,۸۰۰,۰۰۰بهار و تابستان ۱۳۹۸
۱,۱۱۲,۰۰۰,۰۰۰ پاییز و زمستان ۱۳۹۸
۱,۳۲۰,۰۰۰,۰۰۰ بهار و تابستان ۱۳۹۹
۱,۶۲۹,۰۰۰,۰۰۰ پاییز و زمستان ۱۳۹۹
۱,۹۸۸,۰۰۰,۰۰۰ بهار و تابستان ۱۴۰۰
۲,۴۴۹,۰۰۰,۰۰۰ پاییز و زمستان ۱۴۰۰
تعداد سفرهای خودرویی به صورت تجمعی

(تعداد سفرهای اسنپ خودرو در جدول بالا به‌صورت تجمعی محاسبه شده است؛ به عبارت روشن‌تر عدد شش‌ماهه اول سال ۱۳۹۵ در واقع مجموع عدد شش‌ماهه اول سال ۱۳۹۵ با کل سفرهای قبل از آن است.) بر اساس آمارهای موجود در این جدول تعداد سفرهای اسنپ خودرو در پاییز و زمستان سال ۱۴۰۰ حدود ۴۶۱ میلیون سفر است.

اسنپ به‌زودی در گزارش پایان سال خود، اطلاعات و آمار سال گذشته خود را به‌صورت جامع منتشر خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.