راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بیات: عدم تدوین استانداردهای کربنکینگ یکی از کاستی‌های بانک مرکزی است

در سمینار تخصصی بانکداری الکترونیک با دکتر محمدمراد بیات مدیرعامل مرکز فابا و دبیر سمینار به گفتگو پرداختیم. وی در رابطه با این سمینار گفت: حدود ۲۰ سال است که در ایران تلاش‌های بسیاری برای راه‌اندازی بانکداری یکپارچه شده‌است. کارگروه‌های بانکداری الکترونیک شکل گرفته اما با این وجود ما هنوز در خصوص پیاده‌سازی واقعی کربنکینگ به ویژه در بانک‌های بزرگ با مشکل روبرو می‌شویم. نسل‌های جدید کر در راهند و ما باید خودمان را سنجش کنیم ببینیم در کجا قرار گرفته‌ایم.

از همه اینها مهم‌تر این است که درگیر مسئولیت بانک مرکزی هستیم و یکی از کاستی‌هایی که ما در بانک مرکزی علی‌رغم تلاش‌های مجموعه شورای راهبری بانکداری الکترونیک داشتیم تدوین استانداردهای کربنکینگ برای بانک‌ها است که بتوانند بر اساس آن اقدامات اساسی مدیریتی خودشان را انجام بدهند. در فضای جدید ما نیاز به این داریم که استانداردها تدوین و اجرا بشود که این نیاز به یک خرد، دانش و هم‌فکری جمعی متخصصان دارد. مجموعه این ضرورت‌ها باعث شد که ما سمینار بانکداری یکپارچه را در این مقطع تاریخی برگزار کنیم.

در صورت تمایل برای دیدن فیلم کامل این گفتگو، می‌توانید ویدئوی زیر را مشاهده کنید.

بیات در رابطه به حاضران در سمینار گفت: حاضرین در این سمینار اکثرا از مدیران بانک‌ها شرکت‌های ارائه دهنده خدمات کر هستند. حدود ۱۷۰ نفر از متخصصان بانک‌ها ثبت‌نام کرده‌اند و در حدود چند رده مدیریتی مهمان فابا بودند. خوشبختانه استقبال خوبی از این سمینار شد. در رابطه با موضوعات مهم بانکی مثل اعتبار سنجی، رایانش ابری و… مرکز فابا از این به بعد سمینارهای فصلی برگزار خواهد کرد. اینگونه سمینارها نقش تصمیم‌سازی برای مدیران دارند و در این عرصه به آنها کمک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.