راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دنباله پی / گزارش سال ۹۹ شرکت دانش‌بنیان پارت

بحران‌ها، با وجود همه دشواری‌هایی که برای بشر به وجود می‌آورند، گاهی نقطه عطفی در تاریخ کشورها یا شرکت‌ها می‌شوند. انبوه بی‌توجه‌هایی که دنیای خدمات الکترونیک ایران، از آن رنج می‌برد، به یک‌باره جای خود را به عطشی برای حل مسأله از این دریچه داد.


جمع‌ هفت‌ها


هفتمین سال فعالیت پارت دانش‌بنیان، سالِ به بار نشستن‌ بذرهای کاشته‌شده در طول سال‌های گذشته بود. سالی که تعداد متخصصان شرکت به ۷۰۰ و تعداد کاربران یکتایی که از خدمات پارت استفاده کردند، به ۷ میلیون نفر رسید و در نهایت، تندیس کارآفرین برتر ملی را برایمان به ارمغان آورد.


یکه‌تازی سیگنال


فعالیت‌هایی که همه، یک سمت و سو داشتند؛ «دستیار هوشمند اقتصادی مردم» شدن؛ تا در این تلخکامی‌های اقتصادی، با افزایش دسترسی‌ها و آگاهی و توانمندی مردم، باری از دوش‌ها برداشته شود؛ تا با کمک زیرساخت هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات که در طول سال‌ها تلاش، فراهم آمده بود، کمکی باشیم برای کاهش رفت‌و‌آمدها و در صف ایستادن‌ها در این همه‌گیری کرونا.

۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از کسانی که قرار بود با مراجعه به نهادهای مختلف احراز هویت شوند، به راحتی در سیگنال، به شکل غیرحضوری احراز هویت شدند؛ اپلیکیشنی با ۴ میلیون نصب فعال که روزانه ۳۰۰ هزار بازدید روزانه دارد و بیش از ۲۰۰ مقالۀ آموزشی با ۱۴ میلیون بازدید و ۱۲۰۰ مقالۀ تحلیلی‌خبری را در اختیار مخاطبان قرار داده است.


دوران هوش مصنوعی


سامانه‌های متنوع پارت، همه با استفاده از هوش مصنوعی توسعه پیدا می‌کنند. مرکز تحقیقات هوش مصنوعی پارت، به عنوان بزرگ‌ترین مجموعه سرمایه‌ انسانی کشور در این حوزه، بیش از ۱۲۰ سرویس هوش مصنوعی را در سامانه سهاب طراحی و پیاده‌سازی کرد و برای توانمندسازیِ هر چه بیشتر متخصصان این حوزه، ۵،۵۷۰ نفر ساعت دورۀ آموزشی رایگان برگزار نمود و بیش از ۵۰ هزار سطر مطلب تخصصی این حوزه را آماده و در سایت هوشیو منتشر کرد.


تسهیل تسهیلات


در حوزه اعتبارسنجی، از مرز بررسی ۳ میلیون و ۷۵۵ هزار تقاضای اعتبارسنجی گذشتیم. فرایندی که به شکل کاملاً الکترونیکی انجام می‌شود و به این صورت ۱۵۰ میلیون دقیقه در وقت افراد صرفه‌جویی کردیم. ۳۰ هزار میلیارد تومان بر اساس این اعتبارسنجی‌ها، تسهیلات پرداخت شده تا زندگی مردم کمی تسهیل شود.


نهضت سواد مالی


در حوزه سواد مالی، تعداد کتاب‌های منتشره آکادمی هوش مالی به ۲۴۹ هزار نسخه رسید. ۱۲۸ مقاله علمی با ۷۲۰۰ سطر و ۵۰،۰۰۰ بازدید در سایت آکادمی منتشر شد. در حوزه بین‌الملل، ۷۵۰ دقیقه مصاحبه اختصاصی با نویسندگان کتاب‌های داستان سواد مالی و صاحب‌نظران کشورهای گوناگون درباره سواد مالی انجام گرفت.

برای توسعه و ترویج مفاهیم سواد مالی در جامعه، ۲۶۵۰ دقیقه برنامه آموزشی و تحلیلی توسط آکادمی تهیه در صدا و سیما پخش شد. ۵۶ مقاله علمی و آموزشی با ۲۰۰۰ سطر در مطبوعات و خبرگزاری‌های کشور منتشر شد. آکادمی همچنان مشغول تهیه منابع ارزشمند آموزشی است و به همین دلیل دوره‌های آموزشی، امسال، به صورت بسیار محدود برگزار شد. با این وجود، بیش از ۶۰۰۰ نفر ساعت آموزش دیدند.


سادگی یک ثبت بی‌دردسر


امسال، خدمات سامانه ثبت‌یار، از مرز ۲۰ خدمت حقوقی عبور کرد و بیش از ۱۰۵۰ شرکت، فعالیت‌های حقوقی خود را از این بستر انجام دادند. در حوزه آموزش‌های حقوقی نیز بیش از ۴۰۰،۰۰۰ بازدید از مجله ثبت‌یار انجام شد.


دستیار هوشمند اقتصادی در خدمت جامعه


شاکله پارت بر اساس، استفاده از بنیان دانش برای حل مسائل اقتصادی جامعه گذشته شده است. رؤیایی هفت‌ساله که هر روز کمی‌ بیشتر تلاش کرده‌ایم برای مجسم کردن آن. خوشحالیم که امسال، با اپلیکیشن سیگنال، بستری برای دسترسی همه مردم به اطلاعات و آموزش‌های سرمایه‌گذاری ایجاد کردیم.

افتخار می‌کنیم که برای تک‌تک افراد جامعه به خصوص کسانی که به واسطه محدودیت‌هایشان، از خدمات مالی و سرمایه‌گذاری کشور محروم مانده‌اند، گامی برداریم؛ امسال توانستیم امکاناتی برای احراز هویت غیرحضوری نابینایان و ناشنوایان ایجاد کنیم و هر کدام از این عزیزان که با سیگنال، احراز هویت شدند، خستگی سال‌مان از تن‌مان به در رفت.

خوشحالیم که در کالج فناوری اطلاعات و کالج هوش مصنوعی پارت، آموزش‌های تخصصی و به روز این حوزه را رایگان در اختیار جوانان مستعد کشور قرار دادیم و با حمایت از کنفرانس‌ها و مسابقه‌های علمی این حوزه، امید و حرکت و جوشش را در دل دانشجویان و متخصصان کشور زنده نگه داشتیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.