بانک‌تک (BankTech)

مدیر عامل جدید بانک صادرات چه کسی است؟

هیات مدیره بانک صادرات پس از برکناری محمد جهرمی از ریاست هیات مدیره و مدیریت عاملی این بانک، محمدرضا پیشرو مدیرعامل بانک صنعت و معدن را به عنوان مدیرعامل جدید انتخاب کردند. پیشرو پیش از تصدی مدیریت عاملی بانک صنعت و معدن، عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران در سال‌های ۸۱ تا ۸۶ و محتمل‌ترین گزینه‌ای بود که برای این پست پیشنهاد شده بود.

وی متولد سال ۱۳۴۰ بوده و دارای مدرک کارسناسی فنی مهندسی از دانشگاه صنعتی اصفهان است.

از سوابق اجرایی پیشرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ـ جهاد سازندگی شهرستان کـرج ـ سال ۱۳۶۲

ـ جهاد سازندگی استان سیستان و بلوچسـتان ـ سال ۱۳۶۳

ـ دوره یک ساله طراحی ماشین‌های کشاورزی از طرف سازمان جهانی کار ILO وابسته به سازمان ملل در شهر تورینوی ایتـالیا (اعزامی از سوی جهاد سازندگی) سال ۱۳۶۴

ـ کار‌شناس اعتبارات بانک صادرات از سال ۱۳۶۸-۱۳۶۵

ـ رییس اداره اعتبارات بانک صادرات از سال ۱۳۷۰-۱۳۶۸

ـ عضو هیات مدیره بانک‌های صادرات استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان از سال ۱۳۷۴-۱۳۷۰

ـ مسوول اعتبارات بانک صادرات کـرج از سال ۱۳۷۶-۱۳۷۴

ـ مدیرعامل بانک صادرات استان سیستان و بلوچستان از سال ۱۳۷۸-۱۳۷۶

ـ مدیرعامل بانک صادرات استان یزد از سال ۱۳۸۱-۱۳۷۸

ـ عضو هیات مدیره بانک صادرات ایران از سال ۱۳۸۶-۱۳۸۱

ـ رییس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن از سال ۱۳۸۷ تاکنون

پیشرو همچنین به صورت همزمان در مقاطع مختلف زمانی عضو هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری غـدیر، شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی، شرکت سـیمان شـرق و شرکت کارگزاری بانک صادرات ایـران بوده است.

پیش بینی می‌شود، دولت حسین قضاوی معاون اقتصادی بانک مرکزی را به عنوان مدیرعامل بزرگ‌ترین بانک کشور انتخاب کند. قضاوی قبل از این، قائم مقام بانک مرکزی و پیش از آن هم در بانک توسعه صادرات و وزارت اقتصاد دارای پست‌های کلیدی بوده است.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */