راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سرمایه‌گذاری مدیریت ثروت ستارگان در کارن‌کراد رسما اعلام شد

با توجه به اهمیت جذب سرمایه جهت رشد و توسعه استارت‌آپ‌ها و با توجه به برنامه‌های توسعه فعالیت سامانه تأمین مالی و سرمایه‌گذاری کارن‌کراد، از چندی پیش مذاکراتی میان کارن‌کراد و شرکت مدیریت ثروت ستارگان شکل گرفت که پس از جلسات متعدد بررسی و ارزیابی، منجر به قرارداد سرمایه‌گذاری روی این سامانه تأمین مالی شد.

با این سرمایه‌گذاری، کارن‌کراد که پس از آسان‌بورس، قسطا، رده، وامچی و شناسه به جمع پورتفوی مدیریت ثروت ستارگان اضافه شده، نهمین استارت‌آپ فین‌تکی است که در سال ۹۸ موفق به جذب سرمایه از مدیریت ثروت ستارگان شده و چهاردهمین عضو پورتفوی ستارگان محسوب می‌شود.

با توجه به این سرمایه‌گذاری‌ها می‌توان مدیریت ثروت ستارگان را فعال‌ترین سرمایه‌گذار خطرپذیر این روزهای اکوسیستم استارت‌آپی ایران دانست که به صورت تخصصی فعالیت خود را بر حوزه فین‌تک متمرکز کرده است. ستارگان با سرعت قابل قبولی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های نوآور فعال در حوزه فین‌تک را بر اساس مدل استارزآپ ارزیابی و در صورت تأیید نهایی، سرمایه‌گذاری می‌کند.

کارن‌کراد به عنوان اولین کارگزار رسمی تأمین مالی و سرمایه‌گذاری تحت حمایت و نظارت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با شناسایی و ارزیابی کسب‌وکارها، برگزاری رویدادها، کارگاه‌های آموزشی، کافه‌سرمایه و شبکه‌سازی با کارآفرینان و سرمایه‌گذاران، به تسهیل فرآیند سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌های حوزه‌های مختلف کمک می‌کند.

کارن‌کراد تا امروز موفق به ارائه خدمت به ۲۷۴۴ کارآفرین، ۹۰۷ استارت‌آپ و ۹۲۶ سرمایه‌گذار عضو شده است. در نتیجه این فعالیت‌ها کارن‌کراد موفق به انجام ۶۷ سرمایه‌گذاری به حجم ۳۰۰ میلیارد ریال شده است. همچنین با دریافت مجوزهای مربوطه به زودی و برای اولین بار در کشور، در سامانه کارن‌کراد شاهد استفاده از ابزار تأمین مالی جمعی (کرادفاندینگ) با مدل مشارکت تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار خواهیم بود.

امید است با همکاری سازنده این دو مجموعه شاخص، شاهد اتفاقات مثبت و مؤثری در اکوسیستم استارت‌آپی ایران باشیم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.