پی‌تک (PayTech)

بانک مرکزی هند، از افزایش تراکنش‌های UPI نسبت به پرداخت‌های کارت نقدی می‌گوید

به گزارش بانک مرکزی هند (RBI)، تعداد ترکنش‌هایی که از طریق رابط پرداخت یکپارچه (UPI) انجام می‌شود، از تعداد تراکنش‌های کارت نقدی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بیشتر شده است.

در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، تعداد تراکنش‌های مبتنی بر UPI  انجام‌شده ۵/۳۵ میلیارد و تعداد پرداخت‌های طریق کارت نقدی انجام شده، ۴/۴۱ میلیارد بوده است. لازم به ذکر است که علاوه بر UPI و کارت‌های نقدی، انتقال ملی صندوق الکترونیکی (NEFT)، ابزارهای پیش‌پرداخت مانند کیف پول‌ها و همچنین بانکداری اینترنتی، از گزینه‌های پرداخت الکترونیکی محبوب دیگر هستند.

در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، در مقابل ۳/۳۴ میلیارد تراکنش کارت نقدی، ۹۱۵/۲ میلیون تراکنش UPI انجام شده است. این در حالی است که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، میزان تراکنش‌های پرداخت کارت که از طریق کارت‌های اعتباری و نقدی انجام شده، به ترتیب ۱/۸ و ۴/۴ میلیارد بوده است. ابزارهای پیش‌پرداخت نیز ۴/۶ میلیارد تراکنش انجام داده‌اند.

پرداخت الکترونیکی محبوب دیگر، سیستم NEFT است که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، ۲/۳ میلیارد تراکنش انجام داده است. حداکثر ۱۹/۱ درصد حجم تراکنش و ۳۲/۳ درصد ارزش NEFT نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

منبع: The paypers

درباره نویسنده

سارینا آجیلی

دانش‌آموخته کارشناسی مهندسی متالورژی و کارشناسی ارشد مدیریت تکنولوژی در دانشگاه علوم و تحقیقات. علاقه‌مند به تحقیق و پژوهش در حوزه تکنولوژی و فناوری مالی.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */