راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

بانک مرکزی هند، از افزایش تراکنش‌های UPI نسبت به پرداخت‌های کارت نقدی می‌گوید

0

به گزارش بانک مرکزی هند (RBI)، تعداد ترکنش‌هایی که از طریق رابط پرداخت یکپارچه (UPI) انجام می‌شود، از تعداد تراکنش‌های کارت نقدی در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بیشتر شده است.

در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، تعداد تراکنش‌های مبتنی بر UPI  انجام‌شده ۵/۳۵ میلیارد و تعداد پرداخت‌های طریق کارت نقدی انجام شده، ۴/۴۱ میلیارد بوده است. لازم به ذکر است که علاوه بر UPI و کارت‌های نقدی، انتقال ملی صندوق الکترونیکی (NEFT)، ابزارهای پیش‌پرداخت مانند کیف پول‌ها و همچنین بانکداری اینترنتی، از گزینه‌های پرداخت الکترونیکی محبوب دیگر هستند.

در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸، در مقابل ۳/۳۴ میلیارد تراکنش کارت نقدی، ۹۱۵/۲ میلیون تراکنش UPI انجام شده است. این در حالی است که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، میزان تراکنش‌های پرداخت کارت که از طریق کارت‌های اعتباری و نقدی انجام شده، به ترتیب ۱/۸ و ۴/۴ میلیارد بوده است. ابزارهای پیش‌پرداخت نیز ۴/۶ میلیارد تراکنش انجام داده‌اند.

پرداخت الکترونیکی محبوب دیگر، سیستم NEFT است که در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، ۲/۳ میلیارد تراکنش انجام داده است. حداکثر ۱۹/۱ درصد حجم تراکنش و ۳۲/۳ درصد ارزش NEFT نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

منبع: The paypers

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.