بانک‌تک (BankTech)

به کجا چنین شتابان؟ بانک مرکزی از بانک دی پرسید!

نوشته شده توسط رسول قربانی

بانک دی هم رفتنی شد. به گزارش موج، شنیده‌ها حاکی از این است که بانک مرکزی به جد پیگیر آن است که بانک دی را با دو موسسه مالی و اعتباری ادغام نماید.

بانک دی بانکی است که به استناد گزارش سازمان بازرسی کل کشور از بدو تاسیس متخلفانه وارد عرصه پولی کشور شده و هم اکنون نیز درگیر چالش‌ها و مشکلات فراوانی است؛ پرونده تخلفات این بانک نزد بانک مرکزی همچنان باز می‌باشد. تخلفات این بانک مربوط به زمان مدیریت رسول اف به عنوان رییس هیات اجرایی می‌باشد.

“ادغام” فرآیندی که در ایران خیلی شناخته شده نیست اما ظاهرا به تازگی خیلی به کار بانک مرکزی می‌آید. پیش از این بانک مرکزی در اقدامی بانک تات، موسسه صالحین و آتی را با یکدیگر ادغام کرد و از تبدیل این سه نهاد مالی بانکی به نام آینده به وجود آمد و یا مجوز موسسه مالی و اعتباری اعتماد ایرانیان را باطل کرد و نمونه‌هایی دیگر.

این کار بانک مرکزی که با متخلفین برخورد می‌کند ستودنی است اما آنچه که بسیار جای سوال دارد این است که بانک مرکزی تا پیش از این چکار می‌کرده؟ چه شده که یکدفعه این روزها بانک مرکزی یادش افتاده است که باید نظارتی هم بکند!؟

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */