راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

معاون نظارت بانک مرکزی: واگذاری نهایی سهام بانک‌های ادغامی به زودی انجام می‌شود

جلسه ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح ۲۴ اردیبهشت‌ماه با حضور رئیس کل و معاون نظارت بانک مرکزی، معاون طرح و برنامه ستاد کل نیروهای مسلح، معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی، مدیر عامل بانک سپه، مدیران عامل واحدهای ادغام شونده و نمایندگان سازمان بورس و اوراق بهادار برگزار شد.

در این جلسه آخرین وضعیت اقدامات انجام شده  در راستای ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح بر اساس زمان‌بندی‌های مدنظر مورد بررسی قرار گرفت.

 

 داستان ادغام بانک‌های نظامی ار چه زمانی آغاز شد؟

۱۱ اسفند۹۷، عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری از ادغام پنج بانک‌ انصار، مهر اقتصاد، حکمت ایرانیان، قوامین و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه خبر داد.

عبدالناصر همتی گفت: «ادغام پنج بانک نیروهای مسلح از امروز رقم خورده و تمام مراحل تصویب را گذرانده است. این پنج موسسه بانکی نزدیک به ۲۴ میلیون سپرده‌گذار با ارزش ۲۱۴ هزار میلیارد تومان دارند. برنامه ریزی به گونه‌ای است که هیچ تغییری در نحوه پرداخت سودهای سپرده‌گذاران صورت نگیرد.»

ببینید: همتی در گفت‌وگوی ویژه خبری جزئیات ادغام پنج بانک نظامی در بانک سپه را اعلام کرد

 

ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه، گام به گام در حال پیشرفت است

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، عبدالناصر همتی، ۲۴اردیبهشت ۹۸ در جلسه ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح ضمن تشکر از تلاش‌های ستاد کل نیروهای مسلح، بانک سپه و واحدهای ادغام شونده با تاکید بر اینکه پروژه ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح اقدامی ملی و مورد توافق سران سه قوه است تاکید کرد: «این اقدام در تاریخ نظام بانکی کشور ماندگار خواهد بود.»

همتی همچنین خواستار تسریع در برگزاری مجامع واحدهای ادغام شونده شد و بر رعایت حقوق کلیه ذینفعان این واحدها اعم از مشتریان، سهامداران و به ویژه کارکنان آنها تاکید کرد.

حنیفی، معاون نظارت بانک مرکزی در این نشست با اشاره به وضعیت سهام غیر وابسته واگذار شده واحدهای ادغام شونده گفت: «خوشبختانه تاکنون اقدامات مفیدی در این خصوص انجام شده و در این مرحله واگذاری سهام به زودی نهایی خواهد شد.»

معاون نظارت بانک مرکزی افزود: «اقدامات مقدماتی در خصوص ارزش‌گذاری واحدهای ادغام شونده انجام شده و مجامع آنها پس از مشخص شدن میزان دارایی‌ها و بدهی‌هایشان برگزار خواهد شد.»

 

بانک‌های ادغام شونده در ارتقای کمی و کیفی بانک سپه تاثیرگذار هستند

سردار صالح، معاون طرح و برنامه ستاد کل نیروهای مسلح نیز در این نشست با اشاره اهمیت و بزرگی این پروژه گفت: «بانک‌های ادغام شونده در بانک سپه از ظرفیت‌های خوبی برخوردارند که می‌توانند در ارتقای کمی و کیفی بانک سپه تاثیرگذار باشند.»

او ادامه داد: «هماهنگی‌های لازم در خصوص واگذاری سهام باقی مانده واحدهای ادغام شونده انجام شده و ستاد کل نیروهای مسلح با همراهی مدیران عامل و هیات مدیره این بانک‌ها به سرعت واگذاری سهام مذکور را پیگیری می‌کند.»

ببینید: ادغام بانک‌های نظامی به صورت رسمی آغاز شد / شرایط فروش سهام بانک‌ها

در ادامه معاون بانک و بیمه وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز بر حمایت و پشتیبانی آن وزارتخانه در انجام به موقع و با برنامه ادغام تاکید کرد‌.

مدیرعامل بانک سپه با اشاره به تعامل ستاد کل نیروهای مسلح و واحدهای ادغام شونده با بانک سپه گفت: «نمایندگان بانک سپه در واحدهای ادغام شونده مستقر شده و کلیه امور طبق برنامه از پیش تعیین شده در حال انجام است. تمهیدات لازم برای ساماندهی نیروی انسانی واحدهای ادغام شونده توسط بانک سپه اندیشیده شده است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.