تکنولوژی‌ها و روندها نوآوری (Innovation)

«کیف پول هوشمند» رانندگان جگوار، در ازای دریافت اطلاعات جاده‌ای شارژ می‌شود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

سازنده خودرو جگوارلندرور در حال تهیه کیف پول هوشمندی است که اجازه می‌دهد رانندگان با دادن اطلاعات از وضعیت جاده‌‌ها اعتبار کسب کنند. در این طرح ماشین‌ها به‌ طور اتومات داده‌های وضعیت جاده‌ای مثل تراکم ترافیک را به مسئولین مربوطه گزارش می‌دهند و از این طریق اعتبار کسب می‌کنند.

این اعتبارات می‌تواند برای پاداش‌هایی نظیر قهوه، پرداخت خودکار عوارض یا هزینه‌های پارکینگ و شارژ وسایل نقلیه الکتریکی استفاده شود. به منظور کم کردن و از بین بردن مالیات تراکنش و هزینه‌ها شرکت‌های جگوارلندرور با بنیاد IOTA همکاری می‌کنند تا فناوری‌های منحصربه‌فردی را برای کیف پول هوشمند ارائه دهند.

طراح نرم‌افزار جگوارلندرور می‌گوید: «در آینده ماشین‌ها به‌طور اتوماتیک خود را به ایستگاه سوخت می‌رسانند و خودرو را شارژ و پرداخت را انجام می‌دهند. درحالی‌که راننده می‌تواند از طریق به اشتراک گذاشتن اطلاعات مفید به عنوان هشدار اتومبیل‌های دیگر از ترافیک و… درآمد کسب کند.»

منبع: finextra

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */