راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

 کدام شرکت‌ها، تلفن‌ همراه هوشمند مجهز به شبکه اینترنت 5G را عرضه خواهند کرد؟

با توجه به آنکه شرکت‌های تولیدکننده موبایل متعددی به سمت‌وسوی تولید، توسعه و عرضه محصولاتی که قابلیت پشتیبانی از شبکه ۵G را دارند، روی آورده‌اند، به نظر می‌رسد که آینده درخشان پیش روی محصولات مجهز به شبکه ۵G قرار دارد و در سال‌های آینده، آنها سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص خواهند داد.

به گزارش ایسنا، در ادامه به معرفی مختصری بر همه شرکت‌های سازنده موبایل که اعلام کرده بودند به معرفی و عرضه گوشی هوشمند مجهز به شبکه اینترنت ۵G اقدام می‌کنند، پرداختیم.

از آنجایی که بازارهای جهانی موبایل در سال‌های گذشته با رکود بی‌سابقه‌ای مواجه شده است، حالا به نظر می‌رسد که کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه فناوری پیش‌بینی کرده‌اند که سهم فروش گوشی‌های مجهز به فناوری شبکه ۵G از ۰.۵ درصد در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۲۶ درصد در سال ۲۰۲۳ میلادی افزایش پیدا خواهد کرد و این بدان معناست که آینده موفقیت‌آمیز و روشنی پیش روی گوشی‌های هوشمند مجهز به این فناوری قرار دارد و شبکه نسل پنجم اینترنت همراه نیز در سال‌های آینده با پیشرفت و توسعه قابل توجهی روبرو خواهد شد.

اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگ‌ترین اپراتورهای اینترنت و غول‌های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت‌اند.

بر اساس گزارشی که در وب‌سایت phonearena آمده است، اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد.

در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک به‌دنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

در ادامه به معرفی مختصری بر مجموعه گوشی‌های هوشمندی که به فناوری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G مجهز است، پرداختیم.

۱. نسخه ۵G گلکسی اس ۱۰ سامسونگ

۲. نسخه ۵G گلکسی نوت ۱۰ سامسونگ

۳. نسخه ۵G آل جی وی ۵۰ تینکیو (LG V۵۰ ThinQ ۵G)

۴. نسخه ۵G هواوی میت ایکس (Huawei Mate X)

۵. وان پلاس ۷ (OnePlus ۷)

۶. وان پلاس ۷ پرو (OnePlus ۷ Pro)

 

۷. نسخه ۵G شیائومی می میکس ۳ (Xiaomi Mi MIX ۳ ۵G)

۸. نسخه ۵G زد تی ای آکسون ۱۰ پرو

البته برخلاف آنکه اخبار بسیاری مبنی بر ارائه و عرضه زودهنگام گوشی‌های هوشمند مجهز به پشتیبانی از نسل پنجم اینترنت پرسرعت ۵G در فضای مجازی منتشر شده و قرار است در اوایل سال آینده ۲۰۱۹ میلادی اولین گوشی‌های مجهز به این فناوری جدید روانه بازارهای جهانی شوند، هنوز به نظر می‌رسد که زیرساخت‌های لازم برای برقراری همگانی و عرضه عمومی آن در بسیاری از کشورهای جهان با کندی روبرو شده است و روند پرسرعت و صعودی نداشته است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.