بلاکچین (Blockchain) رویدادها کتاب‌ها

کارگاه آموزشی مبانی بلاکچین با همکاری فرهنگسرای فناوری اطلاعات و راه پرداخت برگزار شد

کارگاه آموزشی مبانی بلاکچین با تدریس سیاوش تفضلی، مترجم کتاب مبانی بلاکچین، ۹ اردیبهشت در فرهنگسرای فناوری اطلاعات و با همکاری انتشارات راه پرداخت برگزار شد.

تفضلی، در ابتدای این کارگاه دو ساعته، با بیان اینکه بلاکچین مفهومی مفصل است، هدف از برگزاری این کارگاه را ارائه یک روایت اولیه و تصویر کلی از بلاکچین بیان کرد تا حاضران در کارگاه، در مطالعات بعدی‌شان درباره بلاکچین، به‌مرور با مفاهیم و پیچیدگی‌های بلاکچین آشنا شوند.

او در ادامه به معرفی شبکه‌های متمرکز و غیرمتمرکز، تابع هش، رمزنگاری کلید عمومی، امضای دیجیتال، چگونگی عملکرد شبکه بیت‌کوین و ساختار شماتیک بلوک‌ها و عمل ماین کردن پرداخت.

سوالات حاضران در بخش پرسش و پاسخ در انتهای کارگاه، نشان از علاقه آنها به بحث ماینینگ و میزان برگشت سرمایه آن داشت.

کتاب مبانی بلاکچین، با حمایت پرداخت الکترونیک سپهر توسط راه پرداخت ترجمه و منتشر شده است. نویسنده این کتاب، در ۲۵ گام مختصر و مفید، مبانی تکنولوژی بلاکچین را به شیوه‌ای غیرفنی و ساده توضیح می‌دهد و لذا با وجود ماهیت فنی بلاکچین، خواندن این کتاب بدون برخورداری از دانش و مهارت بالا در علوم کامپیوتر، ریاضی، برنامه‌نویسی و کرپیتوگرافی بسیار آسان است.

درباره نویسنده

نوید نیک‌نژادی

نوید نیک‌نژادی، دانش‌آموخته کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (EMBA) از دانشگاه شهید بهشتی‌. علاقه‌مند به حوزه‌های اقتصاد و مدیریت کسب‌وکار.

دیدگاهتان را بنویسید