بانک‌تک (BankTech) بیومتریک (Biometrics) تکنولوژی‌ها و روندها

بانک بریتانیایی نت‌وست کارت‌های پرداخت بیومتریک خود را پایلوت کرد

بانک بریتانیایی نت‌وست (NatWest) با استفاده از فناوری بیومتریک دورن کارتی به مشتریانش این امکان را می‌دهد تا با استفاده از اثر انگشت خود تراکنش‌های انجام‌شده روی پایانه‌های فروش را تایید کنند.

در حال حاضر این بانک برای تست و بررسی این کارت‌ها در مقیاس کوچک و برای ۲۰۰ نفر از مشتریانشان با شرکت‌های جمالتو، مسترکارت و ویزا همکاری می‌کند.

بدین ترتیب افراد به جای وارد کردن پین خود برای انجام تراکنش‌هایشان می‌توانند تنها با نگه داشتن انگشت خود روی ریدر داخل کارت تراکنش را انجام دهند؛ درست مانند اینکه روی کارت پلاستیکی خود ضربه می‌زنند.

دیوید کرافورد رئیس بخش پرداخت‌های آسان می‌گوید: «این بزرگترین توسعه و پیشرفت در حوزه فناوری‌های کارت است که در سال‌های اخیر انجام شده و به شدت برای آزمایش این سرویس هیجان‌زده هستیم.»

هووارد برگ مدیر بخش بریتانیا شرکت جمالتو می‌گوید: «دارندگان کارت‌ها می‌توانند به‌سرعت و به‌آسانی و تنها با یک تماس ساده پرداخت‌هایشان را انجام دهند و دیگر لازم نیست نگران محدودیت‌های حوزه پرداخت‌های غیرتماسی باشند.»

منبع: Finextra

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */