بانک‌تک (BankTech) پی‌تک (PayTech)

راه‌اندازی قابلیت تراکنش‌های بانکی با «کارت ملی هوشمند» در سامانه‌های بانک ملی ایران

نسخه ارزی بام
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بانک ملی ایران برای اولین بار در نظام بانکی کشور، امکان استفاده از «کارت ملی هوشمند» در سامانه‌های بانکی را فراهم کرد. کارت ملی هوشمند که به تازگی جایگزین کارت‌های ملی قدیمی شده است، این امکان را دارد که به عنوان کارت بانکی نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، بانک ملی ایران در «ملی شو ۲» اعلام کرد که از این پس مشتریانش می‌توانند «کارت ملی هوشمند» خود را در تمامی سرویس‌های ارائه شده در دستگاه‌های خود بانک، خود دریافت، Cashless و … به عنوان کارت بانکی استفاده کنند. استفاده از کارت ملی هوشمند به عنوان کارت بانکی، می‌تواند فرآیند احراز هویت در طول تراکنش را مطمئن‌تر کند و راهکاری بسیار مناسب برای ایمن‌تر کردن عملیات‌های مالی و بانکی است.

استفاده از کارت ملی هوشمند به عنوان کارت بانکی، با به کارگیری کارت‌های بانکی معمول منافاتی ندارد و استفاده هم‌زمان از آن‌ها در سامانه‌های بانکی امکان‌پذیر است. این اقدام بانک ملی ایران به عنوان بانک پیشگام در استفاده از کارت ملی هوشمند به عنوان کارت بانکی، گام بلندی در راستای تحقق دولت الکترونیک است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */