ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency) بانک‌تک (BankTech)

حمایت علی‌پی و یونیون‌پی از پلتفرم ارز دیجیتال بانک ژاپنی میزوهو

وام‌دهنده چینی، میزوهو بانک اعلام کرده که قصد راه‌اندازی پلتفرم ارز دیجیتال مبتنی بر تلفن هوشمند جدیدی را دارد که J-Coin Pay نام دارد که با استفاده از کدهای کیوآر می‌توان کالا خرید و انتقال پول انجام داد و تراکنش‌های دیگری را هم روی دستگاه‌های موبایل انجام داد.

سیستم J-Coin Pay با همکاری ۶۰ موسسه مالی دیگر راه‌انداری خواهد شد و در حال حاضر هم الزامات موردنیاز از سمت خرده‌فروشی‌های عمده، رستوران‌ها و دیگر شرکت‌ها را برای مشارکت در این پروژه را دارا است.

این اپلیکیشن تلفن هوشمند به مشتریان امکان انجام پرداخت، انتقال پول بین حساب و ارسال پول به دیگر افراد را می‌دهد. همچنین این سرویس در دسترس مشتریان غیر ژاپنی هم خواهد بود.

شرکت‌های پرداخت موبایل چینی مانند یونیون‌پی و علی‌پی هم در گسترش مشارکت بین‌المللی این سرویس دخیل هستند و فعلا تمرکز این سرویس بر بازارهای آسیایی قرار دارد.

این سرویس اول ماه مارس روی سیستم‌های عامل اندروید و iOS راه‌اندازی می‌شود و در همان روز هم حساب‌های سپرده موجود در میزوهو بانک را برای استفاده از این سرویس، ثبت می‌کند؛ اما دیگر موسسات مالی که در این پروژه همکاری و مشارکت داشتند می‌توانند از ۲۵ ماه مارس در سیستم ثبت‌نام کنند.

منبع: Mobile Payments Today

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */