راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

بررسی حذف رسید کاغذی خرید در مجلس کالیفرنیا به منظور حفظ محیط زیست و کاهش بیماری‌ها

0

یک قانون‌گذار در مجلس کالیفرنیا لایحه حذف رسید کاغذی خرید را ارائه کرد. با تصویب این لایحه خرده‌فروشان مجبور به پرداخت قبض دیجیتال به جای قبض کاغذی هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از اینهبیتت، بر اساس گزارش روزنامه آمریکایی «آمریکای سبز»، هرسال ۱۰ میلیون درخت در ایالات‌متحده برای تهیه رسیدهای کاغذی از بین می‌رود و برای تهیه این مواد حدود ۲۱ میلیارد گالن آب لازم است، البته این مواد حدود یک تن زباله نیز تولید می‌کنند.با حذف رسیدهای کاغذی میزان زیادی از دی‌اکسیدکربن (CO۲) در جو کاهش می‌یابد که این میزان معادل حذف یک میلیون اتومبیل در جاده است.

در سال‌های اخیر، هر روز بر تعداد رسیدهای کاغذی از راه‌های مختلف افزوده‌شده و تقریبا ۹۳ درصد رسیدهای کاغذی با بیسفنول آ (BPA) یا بیسفنول اس (BPS) پوشش داده می‌شوند؛ تا قابل‌خواندن باشند که با لمس این مواد شیمیایی از طریق دست‌ها حتی به مدت چند ثانیه این مواد شیمیایی وارد بدن می‌شوند، تاثیرات این مواد بر بدن ایجاد مشکلات مربوط به رشد و اعصاب است.

محققان وزارت بهداشت ایالات‌متحده آمریکا اظهار کردند: «BPA  بر رشد جنین تاثیر می‌گذارد، همچنین با مشکلات مربوط به تولیدمثل، و دیابت نوع ۲ و تیروئید نیز مرتبط است.»

تصویب این لایحه از قطع میلیون‌ها درخت و آلودگی ناشی از این رسیدها پیشگیری خواهد کرد؛ البته در حال حاضرنیز برخی از شرکت‌ها در کاهش تاثیرات زیست‌محیطی و کاهش خطرات بهداشتی مرتبط با رسیدهای کاغذی فعالیت و در حذف رسیدهای کاغذی تلاش می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.