بلاکچین (Blockchain)

نیویورک مرکز بلاکچین خود را راه‌اندازی کرد

حتی با وجود فروپاشی سال گذشته بازار ارزهای رمزنگاری‌شده، نیویورک هنوز نسبت به فناوری دفاتر کل دیجیتالی که فناوری اصلی پشت ارز بیت‌کوین و دیگر توکن‌ها قرار دارد، نا امید نشده است.

سازمان توسعه اقتصادی شهر نیویورک می‌گوید که این مرکز بلاکچین واقع در منهتن، به‌عنوان بخشی از مشارکت میان صندوق سرمایه‌گذاری خطرپذیر فیوچر پرفکت ونچرز و شورای جهانی کسب‌وکار بلاکچین است. همچنین گویا نیویورک قرار است که استفاده از فناوری بلاکچین را هم در برنامه خود قرار دهد.

هرچند که باید گفت این مرکز بلاکچین در زمان نه‌چندان مساعدی برای صنعت شروع به کار کرده است. بعد از آنکه سال گذشته قیمت کوین‌های دیجیتال تا ۹۰ درصد کاهش پیدا کرد، بسیاری از استارت‌آپ‌های فعال در این حوزه مجبور شدند که به خاطر نبود سرمایه و سرمایه‌گذاری کسب‌وکارشان را متوقف کنند. البته برخی شرکت‌ها مانند والمارت در حال حاضر از فناوری بلاکچین استفاده می‌کنند.

آنا آرینو مدیر ارشد استراتژی سازمان توسعه اقتصادی نیویورک با اشاره به این موضوع که راه طولانی در پیش دارند گفت: «باتوجه به اینکه این فناوری فناوری نوینی است، به همین دلیل عدم قطعیت‌های بسیاری نسبت درباره آن وجود دارد. با اینکه از آینده خبر نداریم ولی مایلیم تا نقشی در شکل‌دهی آینده داشته باشیم.»

از اعضای این مرکز می‌توان به شرکت‌های مایکروسافت و آی‌بی‌ام اشاره کرد. طبق گزارش این سازمان، سال گذشته استارت‌آپ‌های فعال در حوزه بلاکچین بیش از ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کردند که نسبت به سال ۲۰۱۷، بیش از ۵۰۰ درصد افزایش داشته است. همچنین برخی از برجسته‌ترین شرکت‌هایی که از فناوری بلاکچین استفاده می‌کنند، مانند آی‌بی‌ام، آر۳ و کوین‌بیس هم به سرعت در حال توسعه و گسترش در شهر هستند.

در سال ۲۰۱۸، برای شهروندان نیویورکی بیش از ۲۲۰۰ پست شغلی مرتبط با بلاکچین پیشنهاد شده بود که نسبت به سال ۲۰۱۷، بیش از ۸۰ درصد افزایش پیدا کرده بود.

گویا این مرکز بلاکچین اولین فضای مربوط به بلاکچین در نیویورک نیست و در سال ۲۰۱۳ مرکز بیت‌کوین هم در این شهر راه‌اندازی شد که رویدادهای ماهیانه در آن برگزار می‌شود.

منبع: Payments Source

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */