راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

معرفی کریستو کارمن، مدیرعامل ترانسفروایز و اولین کارمند اسکایپ

ماهنامه عصر تراکنش / کریستو کارمن به‌عنوان یک مشاور مالی و تاوت هینریکوس که به‌عنوان اولین کارمند اسکایپ شناخته می‌شود، ایده شکل‌گیری ترانسفروایز را به واقعیت تبدیل کردند. همان‌طور که گفتیم کارمن یک مشاور مالی است که قبل از راه‌اندازی کسب‌وکار ترانسفروایز به‌عنوان مشاور مدیریت در شرکت‌هایی مانند دیلویت و پرنس‌واترهوس کوپر فعالیت می‌کرد و همچنین با بانک‌ها و بیمه‌گران اروپایی برای مدرن‌سازی فرایندها و سیستم‌هایشان کار می‌کرد، اما بعد از مدتی تصمیم گرفت همه‌چیز را رها کند و با هینریکوس شروع به راه‌اندازی سیستم جدیدی برای انتقال پول فرای مرزها کند.

اما اولین تجربه کاری کارمن به ۱۹سالگی‌اش برمی‌گردد؛ زمانی که اولین کسب‌وکارش با نام Investor.ee را که در واقع پورتال ردیابی سرمایه‌گذاری آنلاین بود، راه‌اندازی کرد. ترانسفروایز که به‌عنوان هشتمین کسب‌وکار ساختارشکن در لیست ۵۰ ساختارشکن سال ۲۰۱۵ سی‌ان‌بی‌سی و همین‌طور جزء ۲۰ استارت‌آپ جذاب لندن معرفی شد، در حال حاضر از ۳۰۰ ارز در سراسر دنیا پشتیبانی می‌کند و در سال ۲۰۱۷ اعلام کرد که مشتریانش ماهانه بیش از یک میلیارد پوند پول ارسال کرده‌اند.

همچنین درآمد شرکت در سال ۲۰۱۸ به ۱۵۱ میلیون دلار رسیده است. آوریل امسال هم در خبرها اعلام شد که ترانسفروایز به‌عنوان اولین کسب‌وکار فین‌تک و غیربانکی موفق شد به سیستم پرداخت بین‌بانکی بانک انگلستان دسترسی پیدا کند. به گفته کارمن انجام مستقیم تراکنش‌ها موجب افزایش سرعت انتقال پول و کاهش هزینه‌ها می‌شود و ثمره این اقدام بدون شک نصیب مشتریان این بانک خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.