ولث‌تک (WealthTech)

چگونه کد سجام دریافت کنیم؟

سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) به‌عنوان بستر تبادل اطلاعات و ارایه خدمات یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه است؛ افرادی که در بازار بورس حضور دارند باید تا تاریخ پنجم دی ۱۳۹۷ اطلاعات خود را در این سامانه ثبت کنند.

برای انجام این کار، ابتدا وارد سامانه سجام به آدرس dara.csdiran.com شوید. در سمت راست سایت، وارد قسمت ثبت نام اولیه شوید. در این بخش باید شماره موبایل خود را وارد کنید تا یک کد برای شما ارسال شود. بعد از وارد کردن کد، دکمه تایید را بزنید.

 

 

در قسمت بعدی شما باید نوع مشتری (حقیقی یا حقوقی)، تابعیت و کد ملی خود را وارد کنید.

 

 

 

در مرحله بعد باید سمت و شرایط خود را انتخاب کنید؛ اینکه اصیل هستید یا نماینده قانونی.

 

 

در مرحله بعد باید کارمزد ۱۰ هزار تومانی سجام را از طریق بانک ملت یا اپلیکیشن آپ پرداخت کنید.

 

 

در مرحله بعد باید کد سهامداری خود را که از کارگزاری‌ها دریافت کرده‌اید وارد کنید و دکمه ذخیره را بزنید. چنانچه هنوز کد سهامداری ندارید می‌توانید این کار را به بعد موکول کنید، دکمه ذخیره را بزنید و روند ادامه ثبت نام را طی کنید.

در مرحله بعد صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که باید در آن نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، نام پدر، شماره شناسنامه، محل صدور، محل تولد، سری و سریال شناسنامه و کد پستی را وارد کنید و دکمه ذخیره را بزنید.

 

 

 

صفحه بعد، اطلاعات ارتباطی شماست که شامل شهر و آدرس محل سکونت شماست.

 

 

مرحله بعد به خصوصیات شغلی شما و اطلاعات محل کاریتان اختصاص دارد. از جمله کد پستی، تلفن و آدرس محل کار.

 

 

مرحله بعد مربوط به اطلاعات مالی شماست؛ از جمله میزان آشنایی با مفاهیم مالی و سرمایه‌گذاری، ارزش دارایی‌ها و پیش‌بینی سطح ارزش ریالی معاملات.

 

 

در مرحله پایانی باید شماره حساب خود را به همراه شماره شبا وارد کنید و حساب پیش فرض را انتخاب کنید.

 

 

در مرحله بعد، این پیام برای شما نمایش داده می‌شود که تا ۲۴ ساعت آینده کد سجام برای شما ارسال می‌شود، چنانچه با مساله‌ای مواجه شدید می‌توانید با پشتیبانی این مرکز با شماره ۶۴۶۱-۰۲۱ تماس حاصل کنید.

درباره نویسنده

فاطمه قوّتی

فاطمه قوّتی دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته علوم ارتباطات در دانشگاه علامه طباطبایی است. او به عنوان خبرنگار و نویسنده با راه پرداخت همکاری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۱۸ دیدگاه

 • سلام من ثبت نام کردم کد ده رقمی اخذ نمودم ورفتم دفتر پیشخوان احراز هویت کردم ولی کد گذر واژه ندارم چکار کنم راهنمایی کنید

 • سلام من کد ده رقمی را دریافت کردم و به کارگزاری ارائه دادم و تائیدیه دوم را هم انجام دادم (یعنی دو بار مبلغ ده هزار تومان را واریز کردم و در کافی نت هم مرحله دوم تائید را انجام دادم) همه مدارک ثبت نام را دارم از جمله هر دو مرحله تائید شده را. اما کد ده رقمی را در بایگانی خود گم کرده ام. از چه روشی میتوانم این کد را دریافت کنم؟

 • من در ثبت سری وشماره سریالشناسنامه مشکل دارم و با اینکه اول شماره یشش رقمی و بعد دو رقمی و سپس الف را انتخاب میکنم پیام فقط شماره وارد کنید می اید … والبته در مورد شماره شناسنامه نیز همین پیام میآید ..لطفا راهنمایی بفرمایید

   • سلام من ثبت نام کردم کد هم برام اومده فقط احراز هویت نشده که به هرجا مراجعه میکنم میگن برا ما نمیصرفه انجام نمیدن، همینجور مونده برام اوراق هم درومده نمیدونم چکار کنم

  • سلام من ۶روزه در سجام ثبت نام کردم کد ۱۰رقمی هم گرفتم و دفتر پیشخوان رفتم برای احراز هویت ولی کد بورس نداده برام چکار کنم

 • سلام
  ببخشید من در سجام ثبت نام کردم کد ده رقمی اخذ نمودم ورفتم دفتر پیشخوان احراز هویت کردم ولی در مرحله تایید سهامدار در سجام مانده است و کد سهام برایم ارسال نشده چکار کنم ؟راهنمایی کنید

 • سلام من وارد سجام شدم تک تک اطلاعات رو وارد کردم پس از ارسال هزینه. اما در آخر وارد صفحه ای شد که نوشته بود شما اجازه ی دسترسی به این سایت را ندارید . حتی کد ۱۰ رقمی هم بهم نداد. چیکار باید کرد؟

  • باسلام امروز وارد سجام شدم پول هزینه راازمن کم کرد بعدواردصفحه بعد شد نمیدونم چرادیگه صفحه بعدی رونیاورد.آیابایددوباره واردبشم ودوباره هزینه پرداخت کنم

 • سلام من ثبت نامم در سجام تکمیل شد ، حالا میخوام برم برای احراز هویت ولی کد ده رقمی ندارم ، به سایت sejam.ir
  مراجعه کردم ولی باز نتونستم کد بگیرم
  لطفا راهنماییم کنید .سپاس