راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سه میلیون تومان حمایت از پایان‌نامه‌های مرتبط با بانکداری الکترونیک

معاون امور اقتصاد و دارایی استان همدان درباره طرح پیشنهادی این سازمان با عنوان “بررسی وضعیت بانکداری الکترونیکی در استان و ارائه راهکارهای توسعه فرهنگی استفاده از آن” بحث هدفمندی یارانه‌ها را در استفاده از بانکداری الکترونیک حتی برای خانواده‌های محروم جامعه بسیار موثر دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه همدان، “امیر خلیلی خواه” در هفتمین جلسه کمیته نیازسنجی افزود: مشکل فرهنگ‌سازی در استفاده از بانکداری الکترونیک با هدفمندی یارانه‌ها گامی موثر برای تحقق این هدف محسوب می‌شود.

وی بیان کرد: منابع ما بسیار محدود است اما با این وجود حاضریم تا سقف سه میلیون تومان از پایان نامه‌های دانشجویی در قالب اجرای این طرح‌ها حمایت کنیم.

او درباره طرح “شناسایی راهکارهای عملی کاهش مطالبات معوق بانک‌ها و موسسات پولی و اعتباری در استان” نیز اظهار کرد: با توجه به اینکه پس از ارائه تسهیلات زودبازده روند مطالبات معوق در حال افزایش بوده و متاسفانه ۱۰۷ درصد مطالبات معوق ما در سال ۸۹ افزایش داشته است و می‌توان گفت در سال ۸۹ نسبت مطالبات به مصارف به ۲۳ درصد رسیده است.

خلیلی خواه در ادامه درباره “بهبود فضای کسب و کار و توسعه سرمایه‌گذاری استان با تاکید بر جذب منابع و سرمایه‌های خارجی” و “بررسی عوامل و موانع جذب سرمایه داخلی و خارجی در استان و راهکارهای رفع آن” عنوان کرد: با توجه به اینکه وظایف ما در وزارت دارایی به جذب سرمایه موکول بوده و بهبود فضای کسب و کار هدف است، عدم همگونی در سطح استان همدان با سایر استان‌ها باعث می‌شود بسیاری از سرمایه‌ها از استان فرار کنند.

وی ادامه داد: شاخصهای بهبود فضای کسب و کار باید مورد بررسی قرار بگیرد تا وضعیت استان نسبت به سایر استانها مشخص و به بهبود شاخصها کمک شود تا بتوانیم موانع سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی را با توجه به اولویت امسال و شعار “تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی” بهبود بخشیم.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.