راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آزمایشگاه مرجع در حوزه امنیت سایبری در داخل قرارگاه دفاع سایبری تاسیس می‌شود

استانداردهای خارجی امنیت سایبر ناقصند.

رییس سازمان پدافند سایبری با اعلام این خبر گفت: استانداردهای موجود در حوزه امنیت سایبری در کشور بومی‌سازی می‌شود و بر این اساس آزمایشگاه مرجع در حوزه امنیت سایبری تاسیس می‌شود.

سعید رحیمی در گفت‌وگو با «ایرنا» خاطرنشان کرد: در حال حاضر نهادهای مختلف در حوزه امنیت سایبر، استانداردهایی را پیاده‌سازی می‌کنند که این استانداردها از منابع خارجی دریافت و پیاده‌سازی می‌شوند و این در حالی است که شرایط هر کشور و هر نهاد متفاوت است. از این رو استانداردهای یادشده می‌تواند دارای کمبودهایی باشد.

وی افزود: بنابراین باید برای پیاده‌سازی استانداردها و بومی‌سازی آنها در حوزه امنیت سایبر بر اساس نیازکشورها فعالیت‌هایی انجام شود.

رحیمی همچنین از ایجاد آزمایشگاه‌های مرجع در داخل قرارگاه دفاع سایبری خبر داد و گفت: این آزمایشگاه به منظور ارزیابی امنیتی و کارآیی محصولات استفاده شده در حوزه‌های مختلف سایبر راه‌اندازی می‌شود.

رییس سازمان پدافند سایبری گفت: آزمایشگاه مرجع در واقع یک شبکه آزمایشگاهی منسجم و با همه امکانات موجود در کشور است که با دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف در ارتباط است.

وی در مورد محور طراحی سامانه‌های حوزه دفاع سایبری اظهار کرد: دفاع سایبری فراتر از امنیت صرف و ایمنی است و باید جنبه‌های تکمیلی‌تری در آن دیده شود. رحیمی گفت: در حال حاضر سامانه‌هایی با موضوع دفاع سایبری درحال طراحی هستند که هدف از راه‌اندازی آنها پایش تهدیدات و حملات در حوزه سایبری و ارائه واکنش متناسب با هر تهدید سایبری

است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.