بانک‌ها

خدمات مورد نیاز زندانیان به دفاتر پیشخوان دولت واگذار می شود

نوشته شده توسط رضا قربانی

مدیرکل دفتر نوسازی وتحول اداری سازمان زندانها گفت: با ایجاد دفاتر اختصاصی پیشخوان دولت زندانها انواع خدمات مورد نیاز مربوط به زندانیان و خانواده های آنان به شکل مطلوب تری به این دفاتر واگذار می شود.

به گزارش ایرنا، سعید زارع زاده روز پنج شنبه در گردهمایی ایجاد دفاتر پیشخوان دولت در زندانهای هرمزگان افزود: این خدمات در حوزه های قضایی، حمایتی ومددکاری، فرهنگی و تربیتی، بهداشت و درمان، اشتغال و حرفه آموزی و خدمات الکترونیکی قابل واگذاری به دفاتر پیشخوان دولت است.

وی اظهارداشت: امکان درخواست و تکمیل فرم های درخواستی برای انتقال و ملاقات تلفنی، کابینی و حضوری زندانیان، ارائه خدمات بانکداری الکترونیک، مکاتبه با مراکز دانشگاهی و درمانی، درخواست های عفو، مرخصی، آزادی مشروط ، ملاقات با مسوولان زندان، مشاوره حقوقی و دعاوی غیرمالی از این پس با راه اندازی دفاتر اختصاصی پیشخوان دولت در زندانها انجام می شود.

مدیرکل دفتر فناوری و اطلاعات استانداری هرمزگان نیز در این کارگروه ضمن استقبال و مثبت ارزیابی نمودن این اقدام در زندانها گفت: تا شهریورماه سال آینده با ارائه خدمات دستگاه های اجرایی در دفاتر پیشخوان دولت، مراجعه ارباب رجوع به ادارات کاهش می یابد.

محمد رسته افزود: همه دستگاه های اجرایی موظف هستند خدماتی که قابل ارائه در دفاتر پیشخوان دولت است برای سهولت و تسریع کار ارباب رجوع به این دفاتر واگذار کنند.

وی بیان داشت: طبق قانون راه اندازی هرگونه دفاتر موازی با دفاتر پیشخوان دولت نیز ممنوع است.

گردهمایی ایجاد دفاتر پیشخوان دولت درسازمان زندانها با حضور مدیران کل قضایی واجرای احکام سازمان زندانها ومدیران کل زندانهای فارس، گیلان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی و هرمزگان به مدت یک روز به میزبانی زندانهای هرمزگان برگزارشد.

درباره نویسنده

رضا قربانی

رضا قربانی هستم؛ بنیان‌گذار شبکه راه پرداخت؛ یک B2B Digital Media در حوزه فین‌تک ایران. با کمک همکارانم کتاب‌هایی درزمینهٔ فین‌تک منتشر کردیم، مثل بانک ۳.۰، بانک دیجیتال، بانکداری مجازی، گسست بانک‌ها، دانشنامه پرداخت و بانکداری الکترونیکی و چند کتاب دیگر. انتشار این کتاب‌ها علاقه شخصی من است که افراد بیشتری با فین‌تک آشنا شوند. سردبیر ماهنامه عصر تراکنش هم هستم که به‌صورت تخصصی درزمینهٔ فین‌تک منتشر می‌شود. تولید ویدیو و پادکست یکی دیگر از کارهایی است که با کمک همکارانم انجام می‌دهم. روزنامه‌نگاری با آفتابگردان همشهری در من شروع شد و با گنبد کبود ابرار جدی شد و در روزنامه شریف به نتیجه رسید. در رسانه‌هایی مثل عصر ارتباط، پیوست، دنیای اقتصاد و تجارت فردا، مدیریت ارتباط و چند جای دیگر چیزهایی نوشته‌ام و در هفته‌نامه شنبه دبیر صفحه فین‌تک هستم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره من بدانید لطفا وبلاگ مدیر رسانه را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید