راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

اروپا تسویه‌حساب با ایران به‌جای دلار به یورو را مشروط پذیرفت

عضو شورای ملی فرانسه گفت: «اتحادیه اروپا تسویه‌حساب با ایران را مشروط به عدم وضع تحریم‌های ثانویه به‌جای دلار به یورو با ایران را انجام می‌دهد.»

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اسپوتنیک، دلفاین اُو عضو شورای ملی فرانسه افزود: «اتحادیه اروپا در حال بررسی چگونگی حفاظت از شرکت‌های خود در ایران و اقدامات مقابله‌ای در ارتباط با خروج ترامپ و ایالات‌متحده از برجام است.»

او تصریح کرد: «گزینه‌های مختلفی را در حال رصد هستیم و فکر می‌کنم که این گزینه‌ها در ۲ مقوله قرار می‌گیرند. اولین مقوله به این موضوع برمی‌گردد که چگونه به‌سادگی از منافع خود حفاظت کنیم؟ چگونه به شرکت‌های خود اجازه دهیم که به انجام تجارت در ایران یا سرمایه‌گذاری در این کشور ادامه دهند؟ چگونه شرکت‌های خود را از تحریم‌های ثانویه حفاظت کنیم؟»

دلفاین اُو خاطرنشان کرد: «مقوله دوم آن است که چگونه در ارتباط با اقدامات آمریکا که می‌تواند بر روی شرکت‌های اروپایی تأثیر بگذارد مقابله کنیم و اینکه آیا اتحادیه اروپا باید اقدامات فرا منطقه‌ای اعمال کند یا خیر.»

این مقام فرانسوی گفت: «اتحادیه اروپا بر روی مقوله اول تمرکز می‌کند و رویکرد دوم را در پیش نمی‌گیرد.»

دلفاین اُودر ارتباط با ایده تهران برای تسویه‌حساب معاملات با اتحادیه اروپا به یورو گفت که این موضوع با خروج آمریکا از برجام و وضع مجدد تحریم‌ها علیه ایران ارزش بررسی دارد.

او در ادامه گفت: «به هر سازوکاری که به اروپا اجازه دهد به‌جای دلار به یورو با ایران تجارت کند به شرطی که مشمول تحریم‌های ثانویه آمریکا نشود، توجه خواهیم کرد. صندوق سرمایه‌گذاری اروپایی را با دقت بررسی می‌کنیم که شرکت‌های اروپایی را محافظت می‌کند؛ بنابراین تمام گزینه‌ها را در نظر می‌گیریم.»

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.