موبایل یادداشت

۴۲ میلیون تراکنش فروش موبایلی برای استارباکس

نوشته شده توسط رسول قربانی

شرکت آمریکایی فروش قهوه استارباکس (Starbucks)، از سال ۲۰۱۱ که شبکه فروش موبایلی‌اش را راه‌اندازی کرد تا به امروز ۴۲ میلیون تراکنش فروش از طریق این شبکه داشته است.

در ماه ژانویه سال ۲۰۱۱ شرکت استارباکس برنامه پرداخت موبایلی‌اش را راه‌اندازی کرد و در عرض کمتر ۳ ماه، یعنی در ماه مارس همان سال، به ۳ میلیون کاربر رسید. این شرکت که متوجه موفقیت بزرگ خود در این حوزه شد به سرعت شروع به توسعه این امکان در دیگر نقاط جهان کرد؛ در ماه می ۲۰۱۱ در انگلستان و در ماه نوامبر در کانادا این امکان را برای مشتریان خود فراهم آورد. شرکت استارباکس در کمتر از ۱۱ ماه، یعنی در ماه نوامبر سال ۲۰۱۱ به ۲۶ میلیون تراکنش فروش موبایلی دست یافت.

به کمک اپلیکیشن موبایلی استارباکس، برای مشتریان این امکان فراهم آمد که یک حساب کارتی استارباکس داشته باشند و به کمک این اپلیکیشن آن را مدیریت کنند؛ برای مثال با اسمارت‌فون‌هایشان از دیگر حساب‌هایشان به حساب استارباکسشان پول بریزند، یا نزدیکترین فروشگاه استارباکس را به خود مکان یابی کنند، پول خریدهایشان از فروشگاه‌ها و دکه‌های استارباکس را با موبایل‌هایشان پرداخت کنند، حساب استارباکسشان را چک کنند و یا از وضعیت امتیازات و جوایز خود در خرید از استارباکس با خبر شوند.

منبع: thepaypers

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */