راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

کره جنوبی تجارت با ارزهای رمزنگاری شده را قانونی می کند

رگولاتورهای مالی کره جنوبی اعلام کردند که با نظارت بر روی حساب های بانکی افراد که قصد تجارت با ارزهای رمزنگاری شده را دارند، بکارگیری این نوع ارزها در این کشور قانونمند می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یانهاپ، رگولاتورهای مالی کره جنوبی تحقیقاتی را بر روی بانک های داخلی این کشور به منظور تطبیق قوانین ضد پولشویی آنها برای انجام عملیات بانکی با صرافی های ارز رمزنگاری شده انجام خواهند داد.

همچنین واحد اطلاعات مالی کره جنوبی و کمیسیون نظارتی مالی این کشور از ماه آینده میلادی اقدام به وارسی حساب های صرافی های ارز رمزنگاری شده در بانک های کره ای را شروع می کنند.

البته در دسامبر سال ۲۰۱۷ میلادی هم کمیسیون نظارتی مالی کره جنوبی اعلام کرده بود که هر گونه تجارت ارز رمزنگاری شده را بصورت ناشناخته ممنوع خواهد کرد و برای تجارت با ارز رمزنگاری شده نیاز به حساب تجار در صرافی های ارز رمزنگار است که مرتبط با حساب های بانکی آنها و با اسامی واقعی باشد. در همین حال «کیم دانگ یئان»، وزیر دارایی کره جنوبی بار دیگر تایید کرد که دولت این کشور بازار ارزهای رمزنگاری شده را ممنوع یا سرکوب نخواهد کرد.

بر پایه این گزارش پیش از این در ششم ماه جاری میلادی، دولت کره جنوبی مقامات رسمی این کشور را از نگهداری و تجارت با ارزهای رمزنگاری شده را بر اساس قانونی کارمندان کشوری ممنوع کرده بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.