ارزهای رمزنگاری شده

ممنوعیت تبلیغات ارزهای رمزنگاری‌شده در گوگل

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

گوگل امروز اعلام کرد از این پس آگهی‌های بازرگانی که به هر نحو به ارزهای رمزنگاری‌شده مرتبط باشند را از طریق شبکه تبلیغات آنلاین خود به نمایش نخواهد گذاشت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، بر اساس اطلاعیه گوگل از ابتدای ماه ژوئن یعنی کمتر از دو ماه دیگر تبلیغات ارزهای رمزنگاری‌شده از طریق گوگل به هر نحو و شیوه‌ای ممنوع خواهد بود.

این اقدام بخشی از مقابله گسترده‌تر با روش‌های بازاریابی پرخطر محصولات مالی با ریسک بالا توصیف شده است. قبلاً شبکه اجتماعی فیسبوک هم از ژانویه سال ۲۰۱۸ اقدام مشابهی انجام داده بود و حالا دو شرکت بزرگ فناوری دنیا به طور رسمی در برابر ارزهای رمزنگاری‌شده موضع گرفته‌اند.

اعلام این خبر توسط گوگل بر روی مشهورترین ارز رمزنگاری‌شده دنیا یعنی بیت‌کوین تأثیر منفی گذاشت و باعث شد ارزش آن با کاهش دو درصدی به ۹۰۹۹ دلار به ازای هر بیت‌کوین کاهش یابد. دیگر ارزهای رمزنگاری‌شده مانند Ripple  و  Ether هم شرایط مشابهی را تجربه کردند.

گوگل اعلام کرده با افراد و شرکت‌هایی که تلاش کنند با دست‌کاری تلفظ لغاتی مانند بیت‌کوین آگهی‌های مرتبط با ارزهای رمزنگاری‌شده را از طریق شبکه تبلیغاتی این شرکت نمایش دهند برخورد خواهد کرد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */