بانک‌ها

۷۴۰۰ وب سایت به ویروس استخراج بیت‌کوین آلوده شدند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

مجرمان اینترنتی با قرار دادن ویروسی در ۷۴۰۰ وب سایت در سراسر جهان، کنترل رایانه‌های کاربران مبتلا را به دست گرفتند و پول مجازی استخراج کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از میل آنلاین، هکرها هزاران وب سایت دولتی انگلیس را هک کرده‌اند تا بتوانند پول‌های مجازی مانند بیت‌کوین را ذخیره کنند. وبسایت‌های متعلق به کمیسیون اطلاعات، شرکت وام‌های دانشجویی و وب سایت NHS اسکاتلند در انگلیس همه به نوعی ویروس مبتلا شدند. طبق آمار حدود ۷۴۰۰ وب سایت در سراسر جهان با این ویروس‌ها آلوده شده‌اند.

در نتیجه این حمله، مجرمان با استفاده از رایانه و موبایل‌های بازدیدکنندگان این سایت‌ها درآمدزایی کردند.

مجرمان سایبری ویروسی به نام Coinhive را در نرم‌افزار مورد استفاده در این وبسایت‌ها قرار دادند. وبسایت‌ها با استفاده از نرم‌افزار مذکور برای کاربران نابینا اجازه دسترسی فراهم می‌کردند. هنگامی‌که کاربران روی سایت کلیک می‌کردند، این ویروس به رایانه‌های خودشان منتقل می‌شد.

در مرحله بعد هکرها با استفاده از قدرت پردازش اضافی که دستگاه‌های کاربران فراهم کرده بود، پول‌های مجازی مانند بیت‌کوین را استخراج کردند. در فرایند استخراج (Mining) با حل مسئله‌های پیچیده ریاضی سکه‌های دیجیتالی جدیدی به وجود می‌آیند. هنگامی‌که سکه‌های مجازی به وجود بیایند، می‌توان آنها را به طور آنلاین ذخیره کرد.

اسکات هلم محقق امنیت سایبری می‌گوید: این نوع حمله چندان جدید نیست اما بزرگ‌ترین نمونه‌ای است که من تابه حال دیده‌ام. از زمان به وجود آمدن پول مجازی، ارزش بیت‌کوین با ۷۲ درصد رشد به ۱۲۳۰۰ پوند رسیده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */