راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

آیا صیدی مدیرعامل بعدی بانک صادرات می‌شود؟ / زراعتی قبل از مجمع عمومی استعفا کرد

0

سیاوش زراعتی مدیرعامل بانک صادرات ایران از سمت خود استعفا کرد تا پنجمین تغییر در مدیریت بانک‌ها در دولت دوازدهم رقم بخورد. گفته می‌شود حجت‌الله صیدی مدیرعامل بعدی بانک صادرات خواهد بود. صیدی هم‌اکنون نایب رئیس هیات مدیره ایران خودرو و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی است.

پس از استعفای زراعتی و با تصویب هیات مدیره بانک صادرات، مسئولیت موقت اداره بانک به حمید تهرانفر عضو هیات مدیره و قائم‌مقام این بانک سپرده شده است.

مجمع عمومی فوق‌العاده بانک صادرات برای انتخاب مدیرعامل جدید، یکشنبه ۱۵ بهمن‌ماه با حضور صاحبان سهام تشکیل می‌شود.

زراعتی اوایل تابستان ۹۵ مدیرعاملی بانک صادرات را بر عهده گرفت؛ او پنجمین مدیر بانکی است که در دولت دوازدهم تغییر می‌کند.

پیش از زراعتی مدیران عامل بانک‌های ملت، تجارت، مسکن و کشاورزی تغییر کردند که از این میان تنها مدیرعامل بانک کشاورزی به دلیل انتصاب به عنوان مدیرعامل صندوق توسعه ملی، از این مسئولیت خداحافظی کرده است.

به تازگی مسعود کرباسیان در حکمی حجت‌الله صیدی را به عنوان نماینده سهام دولت در هیات مدیره بانک صادرات ایران منصوب کرده است و گمانه‌زنی‌ها از احتمال انتخاب او به عنوان مدیرعامل آتی این بانک حکایت دارد.

بخش عمده سهام بانک صادرات ایران در سال ۸۸ از طریق بورس به بخش خصوصی واگذار شد اما هنوز بخشی از سهام آن در اختیار دولت بوده و بخشی از سهام نیز در سبد سهام عدالت قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.