بانک‌تک (BankTech)

فریدون قاسم‌زاده مدیرعامل افرانت، آقای اینترنت، به بورس می‌رود

نوشته شده توسط رسول قربانی

فریدون قاسم‌زاده در کنار چند نمونه نادر دیگر مانند فرحبخش سیف از سازگار ارقام جزو معدود شخصیت‌های آکادمیکی است که در فضای تکنوکرات اواخر دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ توانستند پلی میان تجارت و دانشگاه در بازار IT ایران بزنند و بعدا دانشجویان و تاجران بسیاری از این پل‌ها برای عبور بهره بردند.

پل مورد انتخاب قاسم‌زاده نیز پایه‌گذاری یکی از اولین عرضه‌کنندگان پهنای باند در کشور تحت نام افرانت بود.

قاسم‌زاده طی سالی که گذشت پس از چند سالی سکوت و سرمایه‌گذاری آینده‌نگرانه روی بخش سابقا مهجور بانک‌های داده (Data Center) توانست با ورودی خیره‌کننده به فرابورس خود را بار دیگر در صدر اخبار شرکت‌های اینترنتی مطرح کند.

او طی این سال‌ها از اغلب پروانه‌هایی که شرکت‌های عرضه‌کننده اینترنت برای آن سر و دست می‌شکستند دوری گزید و نه‌تنها به قراردادهایی مانند Wimax یا اینترنت بی‌سیم علاقه‌مند نبود بلکه همت چندانی هم صرف توسعه در خرده‌فروشی اینترنت نکرد و به جای آن تمرکز خود را صرف بخش‌های زیرساختی مانند چارچوب سازمانی، جزییات بازار مالی و توسعه عرضی در زمینه مشتریان سازمانی کرد که در پی تلفیق شدن با ذائقه او در زمینه مراکز داده نشان داد در بازار سهام جذابیتی مسحورکننده دارد.

منبع: عصر ارتباط

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */