راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بندرگاه عطرآگین / نگاهی به هنگ‌کنگ مرکز ثقل بسیاری از دستاوردهای فناوری جهان

ماهنامه عصر تراکنش / هنگ‌کنگ شبه‌جزیره‌ای است به مساحت یک هزار و ۱۰۴ کیلومتر مربع. در برابر ایران این کشور نقطه‌ای بیش نیست؛ منتها همین نقطه مرکز ثقل بسیاری از دستاوردهای فناوری جهان است. نام هنگ‌کنگ به معنی «بندرگاه عطرآگین» است. این منطقه از حدود پنج هزار سال پیش مسکونی بوده و آثاری از دوره نوسنگی در آن یافت شده است.

هنگ‌کنگ شهری با ۳۹ ساختمان بلند که ارتفاع هر یک بیش از ۲۰۰ متر است، به شهر آسمان‌خراش‌ها معروف شده و تعداد چهار برج بلند از مجموع ۱۵ برج مرتفع دنیا را در خود جای‌داده است. منطقه هنگ‌کنگ چهارمین منطقه در جهان ازنظر تراکم جمعیت به شمار می‌آید. هنگ‌کنگ به خاطر بندرگاه طبیعی عمیق خود که پذیرای کشتی‌های بزرگ باربری بین‌المللی است، شهرت دارد.

یکی از معروف‌ترین سیستم‌های پرداخت بلیت الکترونیکی در این شهر وجود دارد که نامش اختاپوس است! اخیراً خبر رسیده که دو شرکت هنگ‌کنگی با همکاری یکدیگر قصد دارند تا قابلیت‌های تکنولوژیکی و نظارتی ترویج پرداخت‌های موبایلی NFC چندارزی را در منطقه‌های هنگ‌کنگ، ماکائو و جوهای، بررسی کنند تا با این کار تجارت الکترونیکی، تجارت کسب‌وکار و توریسم را در منطقه بهبود بخشند. البته هنوز این دو شرکت زمان مشخصی را برای شروع این پروژه در رسانه‌ها منتشر نکرده‌اند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.