بانک‌ها

آینده روشن و درخشان زنجیره بلوک ممکن است شامل حال بیت‌کوین نشود

مکس لوچین
نوشته شده توسط محدثه دهباشی

مکس لوچین از هم‌بنیان‌گذاران پی‌پل گفته است که فناوری زنجیره بلوک، فناوری انقلابی است اما هنوز نسبت به ارزش و جایگاه بیت‌کوین، آن‌طور که باید و شاید مطمئن نیست. او با آنکه این ارزهای رمزنگاری‌شده را با آغوش باز پذیرا است، اما هنوز از ثبات بلندمدت آن با شک و تردید یاد می‌کند.

مکس لوچین در مصاحبه‌ای عنوان کرد که قدرت فناوری زنجیره بلوک بسیار وسیع و گسترده شده است اما هنوز نمی‌تواند با اطمینان چنین چیزی را درباره بیت‌کوین بگوید. با اینکه هیچ شکی درباره قابلیت‌های این ارز رمزنگاری‌‌شده وجود ندارد، لوچین می‌گوید: «این یک ایده ریاضی فوق‌العاده، تکنولوژی عالی و یک کالای جالب و جذاب برای انجام معاملات است. باید تعیین شود که آیا بیت‌کوین یک ارز است و یا صرفا راهی است برای پول درآوردن سریع. من روی چیزهایی سرمایه‌گذاری می‌کنم که بتوانم رویشان نقطه‌نظر قوی و بلندمدتی داشته باشم و درباره بیت‌کوین همچنان در تلاشم تا به این نقطه‌نظر برسم.»

بسیاری هستند که در این ماه‌های اخیر، علی‌رغم ستایشی که از فناوری زنجیره بلوک کرده‌اند، نظر مثبتی درباره بیت‌کوین نداشته‌اند و به‌نوعی آن را طرد کرده‌اند. رهبران صنعت مالی مانند رئیس بانک جهانی، شرکت مسترکارت و خیلی‌های دیگر عنوان کرده‌اند که آینده روشن و درخشان زنجیره بلوک ممکن است شامل حال بیت‌کوین نشود.

اما باید گفت که علی‌رغم تمام این بدبینی‌ها و نظرات نه‌چندان مثبتی که درباره بیت‌کوین وجود دارد، این ارز دیجیتالی به بالاترین رکورد خود تاکنون یعنی قیمت ۱۱ هزار ۶۵۲ دلار رسیده است.

منبع: THE COINTELEGRAPH

درباره نویسنده

محدثه دهباشی

محدثه ده‌باشی فارغ‌التحصیل کارشناسی ارشد رشته زبان فرانسه از دانشگاه تربیت مدرس تهران است. او از سال 93 با راه پرداخت همکاری می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */