راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری بانک‌های بزرگ دنیا برای راه‌اندازی سیستم تسویه مبتنی بر بلاکچین

خبرها حاکی از آن است که برخی از بزرگترین بانک‌های دنیا حدود 50 میلیون دلار روی ساخت یک سیستم تسویه دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

در گزارشی از رویترز گفته شده که بانک‌های شرکت‌کننده در این پروژه سازمان جدیدی به نام Fnality را احتمالا سال آینده راه‌اندازی خواهند کرد.

درواقع این پروژه به چهار سال قبل برمی‌گردد؛ زمانی که در سال 2015 گزارشی از غول بانکداری سویئس، یوبی‌اس منتشر شد مبنی بر اینکه این شرکت با همکاری استارت‌آپ بلاکچینی کلیرماتیکس روی ارز رمزنگاری‌شده‌ای کار می‌کند که می‌تواند با ارزهای واقعی در ارتباط باشد و به حساب‌های بانک مرکزی نیز متصل باشد.

چند ماه بعد هم چهار بانک دیگر به نام‌های بی‌ان‌وای ملون، آی‌سی‌ای‌پی، دویچه و سانتاندر به پروژه این ارز رمزنگاری‌شده بانک سوئیسی به نام «utility settlement coin» ملحق شدند.

رابرت سمز بنیان‌گذار کلیرمتیکس قبلا گفته بود که USC نوعی از پول دیجیتال است که پشتوانه‌اش دارایی‌های نقدی در بانک مرکزی است.

براساس گزارشی از رویترز بانک نیویورک ملون، استیت استریت، گروه اعتباری سوئیس، بارکلیز، هلدینگ اچ‌اس‌بی‌سی و دویچه بانک هم روی پروژه USC کار می‌کنند.

خبر همکاری این بانک‌ها روی این پروژه درست بعد از خبر جی پی مورگان چیس در مورد راه‌اندازی ارز رمزنگاری‌شده مخصوص خودش به نام JPM Coin منتشر شد.

منبع: Coindesk

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.