راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

راه‌اندازی راهکار مبتنی بر زنجیره بلوک در شرکت بیمه AIA هنگ‌کنگ

0

شرکت بیمه هنگ‌کنگی AIA یک راهکار مبتنی بر زنجیره بلوک برای ارائه سرویس به مشتریان بانک‌های طرف قراردادش، راه‌اندازی کرده است تا به این ترتیب بتواند برای افزایش تجربه مشتری و بهبود کارایی تلاش کند.

این پلتفرم جدید به شرکت AIA این امکان را می‌دهد تا بتواند داده‌ها و همین‌طور مدارک دیجیتالی موردنیاز را به‌طور آنی با بانک‌های شریکش به اشتراک بگذارد.

به گفته AIA، این پلتفرم می‌تواند موجب صرفه‌جویی در زمان و همینطور ایجاد شفافیت در فرایندهای کسب‌وکار شود. ایپ من کیت، مدیر ارشد فناوری و عملیات AIA می‌گوید: «مشتری هسته اصلی کسب‌وکار ما را تشکیل می‌دهد و به این ترتیب شرکت ما متعهد است تا با استفاده از فناوری و تکنولوژی‌های مناسب، تجربه مشتری‌ها را بهبود بخشد. این شرکت می‌تواند با استفاده از فناوری زنجیره بلوک سرویس‌ها و خدمات سریع‌تر و با امنیت و شفافیت بیشتر ارائه دهد تا درنهایت منجر به ارائه مزایای قابل توجهی به مشتری می‌شود.»

زنجیره بلوک یک تکنولوژی دفاترکل مشترک و غیرقابل تغییر است که داده‌ها و تراکنش‌ها را ثبت می‌کند و برای افزایش اعتماد و امنیت و شفافیت میان بخش‌ها و رگولاتورها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پلتفرم زنجیره بلوک AIA مبتنی بر Hyperledger Fabric است که به دنبال پیشرفت فناوری‌های زنجیره بلوک در این صنعت است.

منبع: Insurance Business mag

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.