راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

شرکت BPC روسیه و خدمات انفورماتیک شبکه پرداخت ایران را به جهان متصل می‌کنند

با امضای قرارداد بین شرکت خدمات انفورماتیک به نمایندگی از بانک مرکزی و BPC روسیه اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت کلید خورد.

به گزارش خبرگزاری فارس،  شرکت خدمات انفورماتیک به نمایندگی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در راستای عمل به مسئولیت محول شده در خصوص فراهم آوردن امکان اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت در قالب یکی از پروژه‌های استراتژیک نقشه راه بانک مرکزی، با شرکت BPC روسیه قرارداد همکاری امضا کرد.

سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در خصوص روند انعقاد قرارداد اظهار داشت: «از چندی پیش که مسئولیت اتصال به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت در قالب نقشه راه بانک مرکزی به شرکت ابلاغ شد، مقدمات برگزاری مناقصه بین‌المللی برای تهیه یک سامانه سوییچ کارت استاندارد با تهیه اسناد مناقصه به‌وسیله همه ذی‌نفعان آغاز و نهایی شد و سپس آگهی مناقصه در نشریات داخلی و خارجی منتشر شد. ۹ شرکت خارجی اسناد مناقصه را دریافت و پس از برگزاری کنفرانس مناقصه، نهایتاً پنج شرکت پیشنهاد‌هایشان را ارسال کردند.»

او ادامه داد: «پیشنهادهای دریافت شده توسط کارشناسان شرکت خدمات انفورماتیک مورد ارزیابی فنی و بازرگانی قرار گرفت. سپس شرکت‌های World line (فرانسه)، شرکت Open way (روسیه) و شرکت BPC (روسیه) بر اساس میانگین نمرات ارزیابی رتبه‌بندی شدند.»

به گفته مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک پس از گشایش پاکت‌های مالی شرکت‌های پیشنهاد دهنده، رتبه‌بندی شرکت‌ها بر اساس فرمول از پیش تعیین شده، امتیازات کسب شده و قیمت پیشنهادی صورت گرفته در نهایت شرکت BPC روسیه به‌عنوان برنده مناقصه انتخاب شد.

نجفی تصریح کرد: «مذاکره و تعامل با شرکت BPC برای تهیه و تنظیم اسناد قرارداد با این شرکت تا روز ۱۷ مهرماه به سرانجام رسید و در نهایت قرارداد اجرای پروژه بین شرکت روسی و شرکت خدمات انفورماتیک در روز ۱۹ مهرماه ۱۳۹۶ به امضا رسید.»

مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک اظهار امیدواری کرد با همکاری و مساعدت تمامی متخصصان و مدیران صنعت بانکی کشور در زمان تعیین شده زیرساخت‌های لازم جهت اتصال بانک‌های کشور به شبکه‌های بین‌المللی پرداخت فراهم شود.

شرکت BPC، علاوه بر تجارب اجرای چندین پروژه مشابه در کشورهای مختلف، در ایران نیز تاکنون قرارداد پیاده‌سازی سامانه سوییچ کارت خود را با چند بانک داخلی منعقد کرده است.

۵۱ درصد از سهام شرکت خدمات انفورماتیک متعلق به بانک مرکزی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.