راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مجمع عمومی هشت بانک با مجوز بانک مرکزی برگزار شد

بانک‌های ملت، تجارت، خاورمیانه، آینده، ایران و ونزوئلا، قرض‌الحسنه مهر ایران، حکمت ایرانیان و انصار با مجوز بانک مرکزی در موعد مقرر و طبق اعلام قبلی، مجمع خود را برگزار کردند.

مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بانک مرکزی گفت: «این بانک‌ها، صورت‌های مالی نمونه بانک مرکزی را ارائه کردند و بعد از بررسی در بانک مرکزی، مجامع آن‌ها برگزار شد. همچنین تعداد دیگری از بانک‌ها هم صورت‌های مالی نمونه را ارائه کرده‌اند که در دست بررسی است.»

عباس کمرئی افزود: «بانک‌هایی که صورت مالی خود را در مهلت قانونی به بانک مرکزی ارسال کرده‌اند و توسط این بانک تأیید شده است، توانستند مجمعشان را در موعد مقرر برگزار کنند.»

این مقام مسئول بانک مرکزی با اشاره به اینکه بانک‌ها باید صورت‌های مالی نمونه بانک مرکزی را تهیه و ارسال کنند، گفت: «این بانک، اواخر سال گذشته صورت‌های مالی نمونه خود را بر اساس بازخوردهای دریافتی از بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و نیز بررسی کارشناسان حوزه نظارتی، بازنگری و ابلاغ کرد. بر این اساس بانک‌ها و مؤسسات اعتباری که صورت‌های مالی نمونه بانک مرکزی را در مهلت قانونی به این بانک ارسال کردند موفق به برگزاری مجامع خود شدند.»

او افزود: «از بانک‌های دیگر نیز می‌خواهیم هرچه سریع‌تر نسبت به تهیه و ارسال صورت‌های مالی نمونه بانک مرکزی اقدام کنند.»

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، از دو سال گذشته و با اجرایی شدن برجام و لغو تحریم‌های بین‌المللی، یکی از پیش‌شرط‌های ورود بانک‌ها به عرصه بین‌الملل، انطباق هرچه بیشتر صورت‌های مالی بانک‌های ایرانی با IFRS بود و در این راستا در اواخر سال ۱۳۹۴ بانک مرکزی در بخشنامه‌ای به بانک‌ها از آن‌ها خواست تا صورت‌های مالی خود را مطابق نمونه ارسالی بانک مرکزی تهیه و تنظیم کنند. در سال جاری نیز این سیاست پیگیری می‌شود و بانک‌ها و مؤسسات اعتباری باید صورت‌های مالی نمونه بانک مرکزی را تهیه و ارسال کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.