فین‌تک (FinTech)

سرویس‌های شرکت هواپیمایی Air Asia، در انتظار راه‌اندازی فین‌تک

بزرگ‌ترین شرکت حمل‌ونقل هوایی ارزان‌قیمت آسیایی، به نام Air Asia، برای راه‌اندازی برنامه فین‌تک (فناوری مالی نوین) خود، منتظر مجوز بانک مرکزی مالزی در طول سه ماه آینده است. این شرکت هواپیمایی آسیایی منتظر اخذ تأیید نهایی بانک Negara مالزی، جهت افتتاح پروژه فین‌تک شرکت، به نام «The Big» است.

مدیر اجرایی این ایرلاین Tony Fernandes، نشان داد استفاده از این تکنولوژی می‌تواند، سرویس‌ها و خدمات مالی و بانکی زیادی را فراهم کند و به همان نسبت می‌تواند خریدهای ۶۰ میلیون مسافر سالانه Air Asia را آسان کند. در یک نشریه محلی به نقل از Fernandes منتشر شد.

با استفاده از این پلتفرم، روند پرداخت‌ها در آینده، خصوصاً رسیدن Air Asia به رکورد ۱۰۰ میلیون مسافر در سال ۲۰۲۱، آسان‌تر خواهد شد. او همچنین نشان داد که حدود ۲۵ درصد از بلیت‌ها، از طریق رزرو آنلاین ثبت می‌شوند که با شروع به کار برنامه جدید شرکت، انتظار می‌رود این عدد رشد قابل‌ملاحظه‌ای داشته باشد.

این شرکت در حال حاضر با همکاری MasterCard، تحت عنوان بخشی از برنامه پیش‌پرداخت بزرگ (BIG Prepaid)، خدمات ارزی متنوعی را ارائه می‌دهد. این کیف پول حاوی روش‌های پرداخت مجازی (به‌صورت انتخابی) است و دارای ویژگی امتیازدهی به مسافرینی ست که به‌صورت مکرر از پروازهای این شرکت استفاده می‌کنند.

 

مسافرت، بدون پول نقد

مقارن با زمانی که Air Asia از راه‌اندازی پلتفرم جدید خود صحبت می‌کرد، ژاپن به‌عنوان اولین کشور پذیرنده بیت‌کوین در آسیای شرقی، توانست خدمات هوایی ارزان‌قیمت خود را، از طریق این ارز و در بزرگ‌ترین شرکت حمل‌ونقل هوایی کشور (ANA)، مورداستفاده قرار دهد. مدیر برنامه مالی شرکت Shinichi Inoue، پیش‌بینی کرد، در آینده مسافران نیازی به حمل پول و کارت برای تهیه بلیت یا خرید از فرودگاه، نخواهند داشت.

او در ادامه گفت: «من زمان خود را به‌طور کامل صرف این موضوع خواهم کرد که مردم بتوانند بدون نیاز به حمل کیف پول مسافرت کنند. درنهایت ناوگان هوایی ژاپن (Peach)، با همکاری یک استارت‌آپ بیت‌کوینی به نام BITPoint، توانست با یادآور شدن پرداخت‌های بیت‌کوین به فروشگاه‌ها و رستوران‌ها روند قرارگیری در محل پرواز را آسان‌تر کند. همچنین خودپردازهای بیت‌کوین در کنار باجه‌های کنترل بلیت در امتداد ورودی‌های چندمنظوره فرودگاه، نصب خواهند شد.»

منبع: کوین ایران

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

اتاق خبر راه پرداخت همه مطالب و خبر‌های مهم فین‌تک ایران را رصد و منتشر می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */